Visoje Baltijos jūroje nuskendusių laivų, ko gero, yra du kartus mažiau nei vien prie Airijos krantų.
Airijos pakrantės „nusėtos“ skenduoliais

18 tūkstančių „skenduolių“
Airijos nacionalinė kultūros paveldo tarnyba yra parengusi duomenų bazę, kurioje pristatoma per 18 tūkst. įrašų apie jūrose ir Atlanto vandenyne aplink Airiją ir jos vidaus vandenyse nuskendusių laivų ir kitokių objektų.
Maždaug 8 tūkst. skenduolių užvestos atskiros bylos, kurioje sudėlioti visi žinomi faktai apie juos. Kiekvienas laivas turi savo numerį. Jo bylose surinkta visa įmanoma medžiaga apie juos, netgi kada nors spausdintos laikraščių fotokopijos.
Žinomos maždaug 4 tūkstančių skenduolių tikslios vietos ir jie yra ištirti.
Laisvai prieinama svetainė
Prie Airijos ir jos vidaus vandenyse nuskendę laivai pristatomi svetainėje „Wreck Viever“. Joje yra ir civiliniai ir kariniai laivai.
Svetainė https://www.archaeology.ie/underwater-archaeology/wreck-viewer yra laisvai prieinama.
Laivai prie Airijos krantų guli iš įvairių istorinių laikotarpių. Vien per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus prie Airijos nuskendo keli tūkstančiai laivų.
Baiminasi plėšikavimo
Airių iniciatyva įkurti atskirą laivų nuolaužų svetainę galėtų būti svarbi visai Europai. Istorikai mano, kad kažkas panašaus galėtų būti ir kitose šalyse.
Kai kuriose šalyse baiminamasi kurti tikslias laisvai prieinamas nuskendusių laivų duomenų bazes. Manoma, kad informacija galėtų pasinaudoti povandeninių objektų plėšikai ir niokotojai.
Airijos pavyzdys rodo, kad ir paskelbus viešai galima apsaugoti povandeninius objektus nuo apiplėšimo ar niokojimo.
Airijoje atliekama povandeninių objektų priežiūrą. Taip pat yra itin griežti jos įstatymai, kurie reguliuoja povandeninių objektų lankymą. Bet kokį povandeninį objektą tyrimo tikslais galima lankyti tik gavus leidimą.