Prieš keletą savaičių amerikiečių mokslininkai iš jūros dugno ties Šiaurės Karolina pakėlė daugiau kaip toną sveriantį inkarą. Jis priklausė legendinio anglų pirato Edvardo Tečo laivui „Queen Anne's Revenge“.
Atgijusi juodabarzdžio legenda

Relikvijos iš dugno
1718-aisiais nuskendusio piratų laivo vietą 1996 metais atrado jūrų archeologai.
Per jų surengtas ekspedicijas buvo iškelta nemažai įvairiausių daiktų. Šių metų pradžioje archeologams pavyko rasti prancūziško dizaino kardo auksinės rankenos dalį. Kardas greičiausiai priklausė piratų laivo kapitonui Tečui, pramintam Juodabarzdžiu.
Tikimasi, kad iki 2013 metų bus iškeltos visos „Queen Anne's Revenge“ („Karalienės Anos kerštas“) laivo dalys ir jam priklausantys daiktai. Visų šių artefaktų oficialia saugykla tapo Šiaurės Karolinos jūreivystės muziejus.
Nelaukiant visų darbų pabaigos, Boforto mieste veikiantis jūreivystės muziejus jau šių metų birželio 11 d. atidaro parodą. Joje bus pristatyt iškelti radiniai, pateikti istoriniai pasakojimai apie Juodabarzdžio ir jo įgulos „žygdarbius“.
„Linksmojo Rodžerio“ kapitonas
E.Tečas laikomas vienu grėsmingiausiu Karibų jūros ir Amerikos pakrančių piratų, o jo laivas – vienu didžiausių XVIII a. pradžios piratų laivų. Tai buvo 300 t burlaivis su 150 žmonių įgulą ir 40 patrankų.
E.Tečas pirmą kartą minimas 1717 m. spalyje „Boston News Letter“ laikraštyje. Parašyta, kad jis, vadovaujamas kapitono Bendžamino Hornigoldo, keletą metų apiplėšinėjo prancūzų ir ispanų laivus. Vėliau E.Tečas perėmė vieną iš užgrobtų laivų ir juo plėšikavo Mažųjų Antilų salų pakrantėse.
Per vienerius metus apiplėšta daugiau kaip 40 prekybos laivų. Pistoletu ir kardu ginkluotas kapitonas E.Tečas vadovaudavęs sutiktų laivų abordažui.
Pravardę Juodabarzdis jis gavo dėl vešlios juodos barzdos ir grėsmingos išvaizdos. Į barzdą įpindavo rūkstantį dagtį ir dūmų apsuptyje, lyg šėtonas, įsiverždavo į priešų gretas. Juodabarzdis buvo pirmasis piratų kapitonas, kuris savo laive pakėlė juodą vėliavą su kaukole ir sukryžiuotais kaulais – „Linksmąjį Rodžerį“.
Didžiausią „šlovę“ jam atnešė Pietų Karolinos miesto Čarlstono blokada. 1718 m. gegužės pabaigoje E.Tečas įplaukė į Čarlstono uosto žiotis su laivu „Queen Anne's Revenge“ ir trim lengvesniais laivais. Jis užgrobė penkis krovininius laivus, mėginusius įplaukti į uostą arba jį palikti.
E.Tečas flagmaninį laivą nuskandino Šiaurės Karolinos pakrantėje, o pats pabėgo su mažesniais, bet greitesniais laivais.
Karjeros pabaiga
1818 m. rudenį Virdžinijos gubernatorius, neapsikęsdamas garsaus pirato kaimynystės, pažadėjo 100 svarų premiją tam, kuris sugaus arba užmuš E.Tečą. Gubernatoriaus pasamdytas anglų leitenantas Robertas Majnardas su dviem laivais išvyko medžioti pirato.
Užklupus jo laivą, įvyko abordažinis mūšis. Žuvo E.Tečas ir dauguma jo piratų. Nupjauta juodabarzdžio galva buvo pakabinta ant R.Majnardo laivo rėjos. Gubernatorius įteikė R.Majnardui žadėtą premiją, o Juodabarzdžio galva, įmontuota smaigalio viršūnėje kaip įspėjimas visiems norintiems tapti piratais, ilgai kabojo Virdžinijos Hemptono uosto krantinėje.