Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais

Kai kur jau nuo birželio pradžios, o daugelyje vietų nuo birželio vidurio Baltijos jūroje keltai plukdys keleivius.

 

Daugelyje Baltijos jūros vietovių atgyja keleivinių keltų laivyba.
Daugelyje Baltijos jūros vietovių atgyja keleivinių keltų laivyba. @ Vidmanto Matučio nuotr.

Išlieka karantinas su Švedija

 

Galbūt keltai jūrų keleiviams būtų atverti ir anksčiau, jei ne Švedija, kur dėl jos laisvo požiūrio „Covid 19“ susirgimo lygis yra aukštesnis nei kaimyninėse šalyse. Neatsitiktinai ir į Lietuvą tarp atvežtinių koronaviruso atvejų pastaruoju metu daugiausiai buvo žmonių atvykusių iš Švedijos.

Vokietija per visą koronaviruso laikotarpį išliko vienintelė šalis, kur į Lietuvą vykstančių mūsų šalies piliečių plaukimas jūrų keltais nebuvo ribotas. Ribojimai taikyti tik užsieniečiams. Dabar jūrų keltais netrukdomai iš Vokietijos ar į ją gali plaukti tiek Lietuvos, tiek Vokietijos piliečiai, kuriems netaikoma izoliacija. Viliamasi, kad dėl to vasarą į Lietuvą, o toliau ir į Latviją, Estiją, su kemperiais atvyks nemažai turistų iš Vokietijos.

Kitokia situacija vykstant jūrų keltais į Švediją. Iš Lietuvos galima išvykti laisvai, tačiau jūrų keltais atvykstantiems iš Švedijos Lietuvos taikomas 14 d. karantinas, o švedai į Lietuvą iš viso neįleidžiami.

Iš Lietuvos į Švediją per visą karantino laikotarpį jūrų keltai gabeno krovinius. Iš Vokietijos, o taip pat Lenkijos per visą karantino laikotarpį taip pat plaukiojo keltai į Švedijos Treleborgo uostą. Skirtingai nei iš Klaipėdos, šie keltai su tam tikrais ribojimais plukdė ir keleivius.

 

Atvėrė linijas Suomijoje

 

Laisvas Švedijos požiūris į koronavirusą varžė keliones jūrų keltais ir kitose su ja susijusiose Baltijos jūros keltų linijose.

Po dviejų su puse mėnesio pertraukos nuo birželio 1 d. atidarytas „Viking Line“ keltų linijos maršrutas iš Švedijos į Alandų salų Mariehamno uostą ir Suomijos Turku. Šioje linijoje įvesta ypač griežta apsaugos procedūra dėl „Covid 19“ viruso.

Šioje linijoje, kuri Baltijos jūroje yra viena populiariausių, plaukiojo dideli keltai. Dėl koronaviruso į juos priimamas ribotas kiekis keleivių. Jiems laivuose yra pakankamai vietų atsiriboti vieniems nuo kitų.

„Viking Line“ skelbia, kad nuo birželio 1 d. jos keltai pradėjo plaukioti ir tarp Suomijos bei Estijos uostų, pagrinde Talino ir Helsinkio. Nei Estija, nei Suomija nėra laikomos aukštos „Covid 19“ rizikos šalimis. Todėl keltų laivyba tarp šių šalių laikantis būtinų apsaugos nuo koronaviruso priemonių, nėra laikoma itin rizikinga.  

 

Danai įsileis kaimynus 

 

Nuo birželio 15 dienos atidaromos jūrų keltų linijos iš Vokietijos į Danijos Bornholmo salą. Vokiečiai ypač aktyviai rezervavosi bilietus į pirmuosius reisus iš Riugeno salos Zasnico į Bornholmo Rionės uostą.

Į šią liniją netgi nuspręsta statyti papildomą keltą „Povl Anker“. Jis gali priimti 1350 keleivių, tačiau laikantis saugumo priemonių jų didžiausias skaičius bus maždaug trečdaliu mažesnis. Linijoje taip pat pradės plaukioti keltas „Hammerbus“.

Bornholmo sala šių metų vasarą taps populiaria ir tarp pačių danų. Koronavirusas koreguos visų Europos šalių gyventojų kelionių įpročius. Žmonės labiau stengsis keliauti po savo šalis nei vykti į kitus kraštus. Nuo birželio 17 d. iš žemyninės Danijos į Borholmo salą pradės kursuoti didžiulis katamaras - greitaeigis keltas „Mollijnjens Express 2“.

Nuo birželio atnaujinama ir jūrų keltų linija iš Švedijos Ystedo į Danijos Borholmo salą. Danija į Švediją, o ypač į šalia esantį Orezundo regioną, žvelgia palankiau nei daugelis kitų Europos šalių. Tačiau atverdama sienas su Vokietija, Norvegija, o ypač Švedija, Danija vyriausybės lygiu priėmė daugybę išlygų. Viena iš tokių, kad užsieniečiai į Kopenhagą gali įvažiuoti tik tada, kai kitose Danijos vietovėse praleidžia ne mažiau nei 6 paras. Tokia savotiškos izoliacijos priemone tikimasi apsaugoti nuo „Covid 19“ Danijos sostinę ir paskatinti didesnį turistų srautą į regionus.   

 

10 keleivių saugos priemonių

 

Danijos DFDS kompanija nuo birželio 17 d. atidarys laivybos liniją iš Amsterdamo į Niukaslą, o nuo birželio 25 d. iš Kopenhagos į Oslą. Ypač probleminė linija tarp Olandijos Amsterdamo ir Didžiosios Britanijos Niukaslo, nes pastarojoje šalyje „Covid 19“ lygis yra vienas aukščiausių pasaulyje.

Kompanijos DFDS keleivių vadovas Kasperis Moosas pristatė 10 priemonių, kurios laivuose saugos keleivius nuo „Covid 19“.

Jūrų keltuose bus laikomasi saugios įsodinimo tvarkos, sumažintas keleivių skaičius, sėdimos vietos išdėliotos taip, kad būtų laikomasi atstumo tarp keleivių, kontaktinės patalpos bus nuolat dezinfekuojamos, įrengtos rankų dezinfekavimo skysčio vietos, pertvarkytos keleivių judėjimo schemos, kad jų srautai nesusidurtų laivų laiptinėse. Taip pat bus naudojamos specialios sistemos, kurios į kajutes tieks švarų iš išorės paimtą orą. Laivų baruose ir restoranuose didesniu atstumu išdėlioti stalai, nebeliks savitarnos, maistą tieks įgula su specialiais skydeliais. Laivuose veiks ir parduotuvės, bet bus reguliuojamas lankytojų srautas.

DFDS per koronaviruso laikotarpį nuo kovo sukaupė patirties, kaip saugiai gabenti keleivius. Jos laivai kai kuriuose maršrutuose Baltijos jūroje, taip pat Lamanšo sąsiauryje su keleiviais plaukiojo ir karantino visoje Europoje, išskyrus Švediją, metu. 

 

Fotoreportažas
  • Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais-Foto-nr-9049_9050.jpg
  • Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais-Foto-nr-9049_9051.jpg
  • Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais-Foto-nr-9049_9052.jpg
  • Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais-Foto-nr-9049_9053.jpg
  • Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais-Foto-nr-9049_9054.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Baltijos jūra atsiveria kelionėms jūrų keltais"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.