Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Didesne ar mažesnė rizika - nuolatinė jūrininkų palydovė. Visą laivybos istoriją galėtume vadinti ištisiniu narsumo, rizikos ir nuotykių metraščiu. - Eimutis Astikas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka

Patvirtinta nauja Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių redakcija. Žemės ūkio ministerija pakeitė kai kurias šių taisyklių nuostatas ir palengvino žvejybos sąlygas.

Žvejyba jūroje nuo Palangos tilto
Žvejyba jūroje nuo Palangos tilto @ Vidmanto Matučio nuotr.

Draudimai sušvelnėjo

 

Atsisakyta riboti pagaunamų menkių kiekį. Panaikintas apribojimas sugauti 15 vienetų  menkių. Paliktas tik reikalavimas vienos žvejybos  metu sugauti ne daugiau kaip vieną lašišą arba vieną šlakį, vieną syką, penkis otus, penkis sterkus. Kitų nenurodytų leidžiamų gaudyti žuvų bendras svoris neturi būti didesnis kaip 15 kilogramų, neskaitant paskutinės sugautos žuvies svorio, ir išskyrus atvejus, kai vienos žuvies svoris yra didesnis nei nustatyta norma. Į laimikį neįskaitomos žuvys, kurios sugautos yra nedelsiant paleidžiamos atgal į vandens telkinį.  Kaip ir iki šiol, neribojami juodažiočių grundalų sugavimo kiekiai.

Suvienodinti žvejams verslininkams ir žvejams mėgėjams leidžiamų gaudyti žuvų – lašišų ir šlakių dydžiai – 60 cm, otus draudžiama gaudyti nuo birželio (buvo nuo gegužės) 1 iki liepos 31 dienos, panaikintas apribojimas upinių plekšnių dydžiui.

Ir toliau Baltijos jūroje draudžiama gaudyti jūrines nėges (Petromyzon marinus), aštriašnipius eršketus (Acipenser oxyrinchus), ungurius (Anguilla anguilla).

Atskiroms žuvims yra nustatyti tokie sugavimo dydžiai -  jau minėtiems lašišai (Salmo salar) ir šlakiui (Salmo trutta trutta) – 60 cm, otui (Psetta maxima) – 30 cm, sykui (Coregonus lavaretus) – 36 cm, sterkui (Sander lucioperca) – 46 cm, žiobriui (Vimba vimba) – 28 cm,  upinei plekšnei (Platichthys flesus) – 21 cm., matuojant žuvis nuo snukio pradžios iki uodegos peleko galo. Pagautos mažesnės negu nustatyta žuvys, taip pat žuvys, kurias draudžiama gaudyti ar tuo metu draudžiama gaudyti, turi būti nedelsiant paleidžiamos atgal į jūrą.

Nustatyti tokie draudimo laikotarpiai. Lašišas ir šlakius draudžiama gaudyti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 31 d. mažesniu kaip 0,5 km spinduliu nuo Šventosios upės žiočių ir 0,5 km spinduliu nuo Klaipėdos uosto šiaurinio ir pietinio molų galų Baltijos jūroje. Sykų gaudymo draudimas nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

 

 

Reikia bilieto ir kortelės

 

 

Mėgėjų ir limituota žvejyba Baltijos jūroje pradėta reguliuoti  2013 m. sausio 14 d. žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintomis taisyklėmis.  

Dabar šuiose taisyklėse įsigaliojo naujovė atsižvelgiant į Mėgėjų žvejybos įstatymo ir  Europos Tarybos reglamento nuostatas, parduoti mėgėjų žvejybos metu sugautas žuvis ir iš jų pagamintus produktus, taip pat juos pirkti, mainyti, reklamuoti ir siūlyti parduoti. Tai reiškia, kad mėgėjiška žvejyba tapatinama su poilsiu, o ne verslu.

Neleidžiama žvejoti Baltijos jūroje bet kam sumanius. Teisė mėgėjų žvejybai ar limituotai žvejybai įgyjama Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka išduodant žvejo mėgėjo bilietą ar žvejo mėgėjo kortelę arba turint žvejybos vietoje nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą. Žvejo mėgėjo bilietas – mėgėjų žvejybos leidimas, kuriuo fiziniam asmeniui suteikiama teisė žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kurie nenaudojami kaip žvejybos plotai ir kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama pagal mėgėjų žvejybą reglamentuojančius teisės aktus ir tokiai žvejybai nereikalinga žvejo mėgėjo kortelė.

Žvejo mėgėjo kortelė – mėgėjų žvejybos leidimas, kuriuo suteikiama teisė žvejoti jame nurodytame valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, kuriame vykdoma limituota žvejyba.

 

Griežčiausi draudimai

 

Aiškiai reglamentuoti ne tik žvejybos įrankiai bet ir žvejybos būdai.

Draudžiama žvejoti  naudojant elektros energiją, nuodingąsias ar sprogstamąsias medžiagas, šaunamuosius ar pneumatinius ginklus (išskyrus povandeninės žvejybos šautuvus), akvalangus bei kitus autonominius kvėpavimo prietaisus, taip pat duriamuoju, užkabinamuoju (kai žuvis sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą), smogiamuoju būdu ar naudojant draudžiamus žvejybos įrankius.

Leidžiama gaudyti masalui įvairių žuvų, išskyrus saugomų ir globojamų žuvų rūšių, jauniklius ir vėžiagyvius vienu tinkliniu samteliu masalui gaudyti, kurio skersmuo  ne didesnis kaip 1 (vienas) metras, o tinklo akutės  ne didesnės kaip 10 mm. Vienos žvejybos metu vienam žvejui leidžiama sugauti ne daugiau kaip 30 (trisdešimt) vienetų žuvų jauniklių.

Mėgėjų žvejybos varžybų metu gali būti nesilaikoma taisyklėse nurodytų apribojimų. Bet tai turi būti raštu suderinta su Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos.

 

Baltijos jūroje leidžiama vykdyti ir išskirtinę povandeninę žvejybą. Bet tai draudžiama daryti tamsiuoju paros metu – nuo saulės laidos iki patekėjimo. Taip pat draudžiama vykdyti povandeninę žvejybą neturint žvejybos vietoje ryškiai matomo plūduro, naudoti povandeninei žvejybai strėles, kurių antgalis platesnis nei 10 cm, šaudyti žuvis povandeninei žvejybai skirtais šautuvais iš valties, braidant ar vaikštant pakrantėmis.

 

Žvejyba nuo Palangos tilto

 

Išskirtinė žvejybos vieta Lietuvos Baltijos jūroje yra žvejyba nuo Palangos tilto.  Baltijos jūroje leidžiama limituota stintų žvejyba nuo Palangos tilto tinkliniais samčiais. Žvejoti leidžiama vienu tinkliniu samčiu, kurio skersmuo – ne didesnis kaip trys metrai, o tinklo akys – ne didesnės kaip 12 mm tinklo, pakeliant šį tinklą iš vandens. Tokios žvejybos laikas – nuo lapkričio 1 d. iki birželio 1 d. Per vieną žvejybą leidžiama sugauti ne daugiau kaip 15 kg stintų. Nemokamą žvejybos teisę turinčiam asmeniui per vieną žvejybą leidžiama sugauti ne daugiau kaip 5 kg stintų. Draudžiama prie medinių tilto turėklų tvirtinti tinklinių samčių metalinius keltuvus ir kitus įrenginius.

Organizuojant limituotą stintų žvejybą nuo Palangos tilto, dabar žvejo mėgėjo kortelių galima įsigyti ne tik vienai parai, kaip buvo iki šiol, bet ir savaitei arba mėnesiui, todėl nebeliko reikalavimo kiekvienai parai išduoti ne daugiau kaip 20 žvejo mėgėjo kortelių.

Fotoreportažas
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4167.jpg
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4168.jpg
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4169.jpg
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4170.jpg
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4171.jpg
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4172.jpg
  • Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka-Foto-nr-4166_4173.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Baltijos jūroje nauja mėgėjiškos žvejybos tvarka"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.