Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Vaikystėje visada svajojau apie jūrą ir svetimus kraštus. Svajonė išsipildė - sėdim su laive dirbančiu vietiniu Saidov ir grožimės ekvatoriaus saulėlydžiu - Žydrūnas Naujokas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Buriavimo mokymui Klaipėdoje nėra vietos

Klaipėda yra prie didžiausių vandens telkinių - Baltijos jūros ir Kuršių marių, tačiau buriuoti vaikams čia nėra kur.

Kuršių mariose, prie Drevernos, yra saugiausiai vieta pradedantiesiems buriuoti mažaisiais „Optimistais“.
Kuršių mariose, prie Drevernos, yra saugiausiai vieta pradedantiesiems buriuoti mažaisiais „Optimistais“. @ nuotr.

Uoste buriuoti nesaugu

 

Jau ne pirmą kartą iš Drevernos į Klaipėdą siekiama sugrąžinti vaikų buriavimą. Tai darė ir Jūrinės kultūros koordinacinė taryba, kurios nariu yra ir šių eilučių autorius.

Kaskart atsiremiama į tą patį klausimą - o kur Klaipėdoje galėtų buriuoti vaikai? Grupelė jūrinės kultūros entuziastų vaikų buriavimą iš Drevernos nori perkelti Smiltynės jachtklubą.

Šio jachtklubo atstovas Paulius Šiauka teigė, kad sutiktų jachtklube priimti buriuoti vaikus, jei tai būtų ne vienų metų projektas, skirtų jiems patalpas. Iškeltas svarbiausias klausimas - kas rūpintųsi sauga, koks būtų jos modelis?

Jau ir seniau teigta, kad vaikai galėtų buriuoti šalia jachtklubo prie Klaipėdos uosto laivybos kanalo. Ar yra garantijos, kad nedaug buriavimo patirties turintys vaikai su mažomis jachtukėmis neatsidurs priešais didžiulį laivą?

Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ direktorės Agnė Dalangauskienė teigė, kad uoste mokytis buriuoti yra nesaugu. Vaikams reikalinga pakankamai švari akvatorija, kad jie suprastų iš kur pučia vėjas, kaip valdyti laivelį.

Kaip šalia laivybos kanalo galėtų buriuoti mokyklos auklėtiniai teigė neįsivaizduojanti ir „Žiemio“ mokyklos valdybos narė Agnė Bukartaitė.

 

Vertintos įvairios vietos

 

Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos pirmininkas Petras Bekėža svarstė, gal buriavimo bazė galėtų būti Smiltynės jachtklube, o vaikai iš jos plauktų buriuoti už Kiaulės Nugaros į Kuršių marias, o didesnio meistriškumo netgi į Baltijos jūrą.

„Klaipėda be burių yra kaip Lietuva be suverineto“, - kalbėjo Klaipėdos miesto vicemeras Arvydas Cesiulis. Anot jo, daug metų kalbame apie vaikų buriavimą Klaipėdos mieste, bet reikalai nejuda į priekį, nes ne pinigai čia svarbiausi, o vieta. Jos Klaipėdoje nėra, nes buriuoti šalia uosto nesaugu.

Anot A.Česiulio, buvo svarstytos įvairios vietos - ir jūra prie Melnragės, ir akvatorija už Kiaulės Nugaros, ir laivų kapinių įlankėlė, ir Smiltynės jachtklubas. Iš netgi analizuota, ar nevertėtų turėti Klaipėdos miesto buriavimo bazę prie Šventosios. Visos tos vietos turi daug minusų. Vienos dėl saugumo, kitos dėl techninių sąlygų, susisiekimo.

Kaip ir neblogai atrodytų Kuršių marių kampelis už Kiaulės Nugaros su laikinais konteineriais prie marių. Teritorija priklauso uostui. Joje galima būtų susitarti ir kaip bazę įrengti konteinerius. Tai būtų laikina, nes toje vietoje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija statys pietinius uosto vartus ir mažųjų laivų prieplauką. Buriavimo mokyklai tektų išsikraustyti.

Šiuo metu ten buriavimas būtų sudėtingas, nes yra ir daug seklių vietų.

Smiltynės jachtklubas galėtų būti vaikų buriavimo baze, tačiau prie jo buriuoti nesaugu. Iki Kuršių marių yra 4 kilometrai. panašiai ir iki jūros. Klaipėdos uosto kapitonas nepageidavo, kad buriavimo mokymas vyktų jūroje šalia įplaukos į uostą.

Vieta laivų kapinėse vaikų buriavimui panaši kaip ir Smiltynės jachtklube, tik ji neįrengta.  

 

Dreverna - laikinas sprendimas

 

Belieka laukti, kada Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija už Kiaulės Nugaros ir Smeltės pusiasalio įrengs mažųjų laivų prieplauką, išgilins akvatoriją.

Klaipėdos miesto vicemeras Arūnas Barbšys teigė, jog kreipėsi į naująjį susisiekimo ministrą Marių Skuodį. Siekiama aptarti mažųjų laivų prieplaukos statybos terminus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto atstovai yra teigę, kad pagal jų planus tokia prieplauka galėtų būti pradėta statyti ne anksčiau kaip po 2028 metų. Šiuo metu yra atliekama pietinės uosto dalies infrastruktūros išvystymo su mažųjų laivų prieplauka studija.

Kol kas ir pačios buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ atstovų nuomone, geriausiai vieta Klaipėdos vaikams buriuoti yra Drevernoje. Ten iškyla tam tikrų niuansų. Vaikams, apie 30 klaipėdiečių, nepatogu nuvažiuoti į Dreverną. Galbūt padėtų, jei vasarą iš Klaipėdos į Dreverną kursuotų maršrutiniai autobusai. Iki šiol vaikus į Dreverną veždavo treneriai. Vaikai buriuoja skirtingu laiku, todėl dalis turėdavo ilgokai laukti kol kiti buriuoja.

Šių metų pabaigoje baigiasi dėl vaikų buriavimo su Klaipėdos rajono savivaldybe pasirašyta dalinio finansavimo sutartis. Ši savivaldybė nori buriavimo reikalus perduoti privačiai kompanijai. Buriavimo mokyklai tektų papildomos išlaidos. Ji per metus negautų 16 tūkst. eurų paramos ir dar turėtų mokėti apie 14 tūkst. eurų už Drevernos uostelio infrastyktūros nuomą.

Drevernoje yra apribotas ir buriuojančių vaikų kiekis. Mokykla ten neturi galimybių plėstis.

Buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ norėtų buriavimo bazės Klaipėdoje su štangos, treniruoklių sale, kur vaikai galėtų sportuoti. Pageidaujama, kad tokia vieta būtų ne futbolo stadione, kur buvo siūlyta, o kažkur arčiau vandens.

 

 

Fotoreportažas
  • Buriavimo mokymui Klaipėdoje nėra vietos-Foto-nr-9762_9763.jpg
  • Buriavimo mokymui Klaipėdoje nėra vietos-Foto-nr-9762_9764.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Buriavimo mokymui Klaipėdoje nėra vietos "

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.