Katastrofos
Paslaptingas laivo dingimas
Prieš pat Kalėdas dėl koroninės pandemijos Emdene buvo atidėtas spektaklis, kuris turėjo priminti krovininio laivo „Melanie Schulte“ tragišką likimą.
Avaringiausios vietos Baltijos jūroje
Per pastarąjį dešimtmetį Baltijos jūroje buvo ne viena skaudi avarija ir su nuskendusiais laivais, ir žuvusiais žmonėmis.
Laivas, kurį išgarsino „Titaniko“ tragedija
Kuklus garlaivis „Carpathia“ (Karpatai), išgelbėjęs daugybę gyvybių skęstant prabangiam britų laineriui „Titanikui“, pastaraisiais dešimtmečiais buvo beveik išnykęs iš jūreivystės istorijos akiračio.
Nelaiminga „loch“ laivų odisėja
Be pėdsakų nuskendęs škotų kliperis „Loch Vennachar“ buvo laikomas nelaimingu laivu, kaip ir septyniolika kitų, kurių pavadinimai prasidėjo žodžiu „loch“.
Laivas, dingęs be pėdsakų
Prieš 111 metų be pėdsakų dingo 140 metrų ilgio garlaivis „Waratah“ kartu su daugiau nei 200 keleivių ir įgulos narių. Jo žūties aplinkybės niekada nebuvo išaiškintos ir tai yra viena
Plaukė gelbėti, bet žuvo pats
1957 metų gruodžio 22 dieną Šiaurės jūroje Norvegijos keleivinio laivo „Leda“ akivaizdoje netikėtai paniro po vandenių 77 metrų ilgio škotų krovininis laivas „Narva“.
Laivas, kuris skendo tris kartus
Šiandien Vokietijoje tik retomis progomis prisimenamas buvęs šios šalies laineris ‚Monte Cervantes“, kurio vardas kadaise garsiai skambėjo abejose Atlanto vandenyno pusėse.
Dingusios škunos „Sviataja Anna“ tragedija
Šiandien Rusijos siekiamo tarptautiniu maršrutu padaryti Šiaurės jūros keliu išvykusi škuna prieš 100-metį dingo visiems laikams ir tapo viena tragiškiausių poliarinių tyrinėjimų istorijoje.
Keistas „La Provence“ likimas
„Sudie, mano vaikai!” – buvo paskutiniai skęstančio prancūzų laivo „La Provence“ kapitono žodžiai, į kuriuos jo įgula atsakė šūkiu „Vive la France!“.
Kreiserio „Magdeburg“ kodai rusų rankose
Vokiečių lengvasis kreiseris „Magdeburg“ į istoriją pateko ne dėl savo žygių, o dėl prarastų kodų Pirmojo pasaulinio karo pradžioje.
Sovietinio „Titaniko“ istorija
1941 metais prie Estijos krantų žuvęs sovietinis keleivinis-krovininis laivas „Josif Stalin“ pareikalavo dvigubai daugiau aukų, negu kadaise Atlante nuskendęs britų laineris „Titanikas“.
Kalėdinis kruizas baigėsi katastrofa
Prieš 54 metus gruodžio 22 dieną užsidegė ir nuskendo graikų laineris „Lakonia“, plaukęs Kalėdiniu kruizu į Kanarų salas.
Paslaptinga „Berge istra“ katastrofa
1976 metų pirmosiomis sausio dienomis visą pasaulį apskriejo žinia, kad dingo be žinios stambus norvegų rūdovežis „Berge Istra“.
Jūrų katastrofa sunaikinusi miestą
1917 metų gruodžio 6 dieną Halifakso uoste Kanadoje įvyko jūrų katastrofa, kurios metu nugriaudėjo galingiausias bet kada nors žmonių sukeltas sprogimas kol dar nebuvo prasidėjęs branduolinės energijos amžius.
„Globe Asimi“ lemtis Klaipėdos uosto vartuose
Lapkričio 21 dieną sukako 35 metai, kai Klaipėdos uosto vartuose sudužo tanklaivis „Globe Asimi“, iš kurio išsiliejusi nafta ilgam užteršė pajūrį.
„Asiatic Prince“ paslaptis apaugusi gandais
Anglijos motorlaivio „Asiatic Prince“ ir jo 48 įgulos narių likimas, apaugęs įvairiausiais gandais, nepaaiškėjo iki šiol.
Ilgaamžis Smiltynės paplūdimio kalinys
Vokiečių krovininis laivas „Hans Bernstein“, audros išmestas į krantą, beveik ketvirtį amžiaus išbuvo įkalintas Smiltynės paplūdimyje.
Tragedijos kaltininkas – karalius
Vienas iš pagrindinių garsiojo švedų laivo „Vaza“ žūties kaltininkų nustatytas praslinkus daugiau kaip trims šimtams metų.
Tragiškas laivo „Morro Castle“ likimas
Ankstyvą 1934 metų rugsėjo 8-osios rytą eteryje pasigirdo nelaimės signalas „SOS... SOS...Čia „Morro Castle“... Laive gaisras, reikalinga skubi pagalba...“
Šimtmečio žvejų tragedija Šiaurės jūroje
Škotijos North Berwick miestelio pakrantėje stovi kuklus akmens obeliskas. Jo granitinėje plokštėje iškaltas užrašas: „189 rytinės pakrantės žvejams, iš kurių 129 buvo kilę iš šio miesto, žuvusiems jūroje 1881 metų
Tragiškas „Arctic“ keleivių likimas
Skęstant amerikiečių keleiviniam laivui „Arctic“ žuvo visos juo plaukusios moterys ir vaikai, nes panikos apimti įgulos nariai pirmiausia gelbėjosi patys. Tai buvo vienas iš gėdingiausių įvykių jūreivystės istorijoje.
Kapitonas skęstantį laivą palieka paskutinis
Daugiau kaip prieš šešiasdešimt metų amerikiečių prekybos laivas „Flying Enterprise“ per Kalėdas pateko į tokią situaciją, kuri jo kapitoną Henriką Kurtą Carlseną (1914-1989) išgarsino pasaulyje.
Neatskleista laivo tragedijos paslaptis
1913 metų rudenį daugelis pasaulio laikraščių nuo Londono iki Singapūro paskelbė sensacingą žinią – Ramiajame vandenyne sutiktas laivas-vaiduoklis su įgulos narių skeletais.
Po dramos prie Trijų karalių salos nuteistas kapitonas liko teisus
Naujosios Zelandijos Trijų Karalių salos, kurias beveik prieš 400 metų atrado olandas Abelis Tasmanas, nemažai pasaulio visuomenės daliai geriausiai žinomos dėl incidento su garlaiviu „Elingamite“. Jo nuolaužose gulinti auksą ir