Kelionės
Elbės upėje – Klaipėdoje statyti keltai
Nuo praėjusių metų rugpjūčio Elbės upės žiotyse tarp Vokietijos Cuxhaven ir Brunsbutel miestų pasikeisdami plaukioja estų keltai „Grete“ ir „Anne-Marie“, kurie statyti Klaipėdoje. Dar vienas Klaipėdoje statytas keltas plaukioja linijose
Tragiškas ekspedicijos likimas
Britų navigatoriaus D.Kuko ekspedicijos praplėtė naujų žemių ir jūrų pažinimo horizontus iki anksčiau neregėtų ribų. Bet Kukas žuvo, o baltų dėmių pasaulio žemėlapyje dar buvo likę. Jas užpildyti buvo lemta
Žygis senovės jūrininkų maršrutu
Pereito amžiaus septintame dešimtmetyje Austrijos žurnalistui Kuno Knioblui kilo idėja ekstremalaus eksperimento metodu įrodyti, kad civilizacija į Ameriką „atplaukė“ iš Azijos.
Liko skeptikų dėl „karalienės“ nekaltumo
Transatlantinis laineris „Queen Mary“ 1942 metų spalio 2 dieną visu greičiu taranavo jį lydėjusį anglų kreiserį „Curacoa“, kuris iš karto skilo į dvi dalis ir per kelias minutes nuskendo.
Keistas ambicingo prancūzų jūrininko likimas
1772 metų vasario 13 dieną prancūzų navigatoriaus Žozefo de Kergeleno vadovaujama ekspedicija Indijos vandenyno pietuose atrado negyvenamą atšiaurų salyną, kuris vėliau buvo pavadintas jo vardu.
Riteriška evakuacija iš skęstančio laivo
„Pirmiausia moterys ir vaikai...“, - tokia komanda pirmą kartą oficialiai nuskambėjo 1852 m. vasario 26 d. skęstant anglų transportiniam laivui „Birkenhead“. Tai tapo standartine procedūra evakuojant žmones iš katastrofą patyrusių
Britų jūrininkas sužavėjęs senovės Japoniją
Anglo Williamo Adamso gyvenimo istorija nepakartojama - jis pirmas britas įžengęs į Japonijos žemę ir tapęs šios šalies samurajumi - riteriu.
Didžiausio Amerikos jūrų uostai
Jungtinese Amerijos valstijose (JAV) veikia apie 20 didelių jūrinių uostų. Pagal šių metų krovos rezultatus Klaipėda tarp šių uostų būtų 5-6 vietoje.
Londono pasididžiavimas - nacionalinis jūrų muziejus
Jūrų muziejus negalėjo neatsirasti Londone. Didžioji Britanija kažkada karaliavusios viso pasaulio jūrose ir vandenynuose.
Atostogos – kanaluose ir upėse
Anglijoje, Olandijoje ir kitose šalyse populiarėja vandens turizmas išsinuomotais laiveliais plaukiant kanalais ir upėmis. Tokį turizmo būdą jau išbandė ir klaipėdiečiai.
Kuba jūrininkams ir pažįstama, ir nauja šalis
Jūrų kapitonų klube susiformavo tradicija, kad iš reisų grįžę jūrų kapitonai pasakoja apie aplankytas šalis, plaukiojimus.
Barselonos uostas – pavyzdys Klaipėdai
Klaipėdos uosto direkcijos atstovų apsilankymo Ispanijos Barselonos ir Valensijos uostuose metu dar kartą įsitikinta, kokios svarbios yra investicijos uostams vystyti.
Lenkijoje žvejų sutiksi ir Mikalojaus Koperniko mieste
Fromborkas – ramus miestelis šiaurės Lenkijoje, stovintis ant Vyslos įlankos kranto.
Ypatingas muziejus Danijoje
Esbjergo žuvininkystės ir jūrų muziejus yra vienas labiausiai turistų lankomų vietų Danijoje.
Štralzundas - žvejų, buriuotojų ir jūrų muziejų miestas
Štralzundo miestas yra tarsi Vokietijos jūrų muziejų ir rūkytas žuvis iš laivų pardavinėjančių žvejų sostinė.
Žuvinė Geteborgo „bažnyčioje“
Apsilankęs antrąjame pagal dydį Švedijos Geteborgo mieste negali nepamatyti bažnyčią primenančio žuvų turgaus, vadinamo „Feskekorka“.
Odesos keleivinės laivybos blizgesys ir skurdas
Beveik kiekviename Odesos pristatyme nurodoma, kad šiuolaikinio dizaino ir techninių galimybių jūrų keleivių stotis prilygsta analogiškiems kompleksams Europoje ir stambiausiuose pasaulio miestuose.
„Natūra 2000“ užkirs laivybą į Rygą?
Latvijoje įsiplieskė konfliktas tarp aplinkosaugininkų ir uostininkų. Tarp Baltijos jūros ir Rygos įlankos esanti Irbės protaka su visomis aplinkinėmis teritorijomis planuojama įtraukti į ypatingai saugomų Latvijos teritorijų sąrašą „Natūra 2000“.
Barselona – laukinės pakrantės perlas
Barselonoje įprastas gyvenimas – linksmybės restoranuose ir gatvėse iki paryčių.
Vagys, dviračiai ir kanalai susiję
Amsterdame, kuris dar vadinamas Šiaurės Venecija, 100 km ilgio 165 miesto kanalai, per 1200 tiltų. Pasiplaukiojimas kanalais nuostabus reginys.