Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Kruizų versle prasideda karštas sezonas

Į Klaipėdą pirmasis kruizinis laivas užsuks tik gegužės 8-ąją. Kituose regionuose kaip tik šiuo metu vyksta karštas kruizų sezonas. Turizmo kompanijos turistus plaukioti su kruiziniais laivais kaip tik šiuo metu kviečia siūlydamos pačias palankiausiais kainas.

Šiais metais Klaipėdos uoste pirmą kartą lankysis net 317 metrų ilgio kruizinis laivas „Celebrity Eclipse“.
Šiais metais Klaipėdos uoste pirmą kartą lankysis net 317 metrų ilgio kruizinis laivas „Celebrity Eclipse“. @ Simplonpc.co.uk nuotr.

Rekordinis kruizinių laivų kiekis

Išankstiniais duomenimis, į Klaipėdos uostą atplauks 65 kruiziniai laivai. Prognozuojamas atplauksiančių turistų skaičius gali siekti maždaug pusę šimto tūkstančių. Per visą kruizinės laivybos Klaipėdoje istoriją šis į uostamiestį užsuksiančių laivų skaičius yra didžiausias. 2007 metais jų buvo - 64.

„Jaučiame, kad Lietuva pasauliui tampa vis įdomesnė, o Klaipėdos uostas tarp kruizinių laivų turistų – vis populiaresnis. Džiaugiamės, kad jau šiais metais Klaipėdoje oficialiai pradeda veikti moderniausias Baltijos šalyse Centrinis Klaipėdos terminalas, galėsiantis priimti ir kruizinius laivus. Prie šalies vardo garsinimo prisideda ir įsibėgėjusi iniciatyva „Pasaulinis gintaro kelias“, kuri Lietuvą vaizdžiai pademonstruoja kaip gintaro šalį.“, – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos miesto savivaldybė susitarė bendradarbiauti populiarinant Klaipėdą, kaip turistams patrauklų uostą. Uosto direkcija sutiko iš dalies finansuoti Klaipėdos miesto savivaldybės dalyvavimą „Cruise Baltic“ asociacijoje. Joje, be Klaipėdos, dar dalyvauja 27 Baltijos jūros regiono uostai.

Šiais metais pirmas asociacijos „Cruise Baltic“ narių susitikimas vasario 13–14 dienomis jau vyko Osle. Lietuvą atstovavo Uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier ir Klaipėdos kultūros ir turizmo informavimo centro direktorė Romena Savickienė.

 

Kruizai su karo atgarsiais

Kruizinės laivybos kompanijos kaip tik pristatė galutinius turistinius maršrutus.

Viena pirmųjų savo kruizinius maršrutus Europoje pristatė JAV kompanija "Holland America Line". Europoje ji vykdys net šešis naujus kruizinius maršrutus, kurių anksčiau šios kompanijos planuose nebuvo. Iš 15 šios amerikiečių kompanijos laivų net 8 plaukios Europos regione, kur apims 57 maršrutus.

Tarp naujų amerikiečių kompanijos maršrutų numatytas ir 12 dienų kruizas po Baltijos jūrą. Iš Kopenhagos išplaukęs laivas "Eurodam" lankysis Sankt Peterburge, Stokholme, užsuks į Vokietijos, Estijos, Suomijos uostus. Klaipėdos uosto amerikiečių laivo maršrute nėra.

Didelį dėmesį Europai amerikiečių kompanija rodo todėl, kad 2014 metais sukaks 70 metų kai II pasaulinio karo metais sąjungininkų armija buvo išlaipinta Normandijoje ir atidarytas kovos prieš nacistinę Vokietiją frontas. Netgi numatytas specialus šiai datai skirtas su II pasaulinio karo istorija susietas maršrutas, kuris pavadintas "D". Prašmatnus laivas "Eurodam" plukdys į 20 parų kruizą, kuris prasidės Romoje ir baigsis Kopenhagoje. Kruizinis laivas aplankys įvairius Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos uostus. Sąjungininkų armija išlaipinimo Normandijoje proga Europoje ir JAV rengiama didžiulė reklaminė kompanija, todėl tikimasi į kruizinius laivus pritraukti ir turtingų turistų.

Po šio išskirtinio II pasaulinio karo reiso "Eurodam" plaukios pagal specialius maršrutus po Baltijos ir Šiaurės jūras. Numatyti netgi tokie reisai, kaip Vokietijos Kylio kanalo pristatymas jūrų turistams.

 

Baltijos jūroje - 20-ies kompanijų laivai

Iš viso Baltijos jūroje 2014 metais įvairius kruizus rengs per 20 laivybos kompanijų. Pirmoji sezoną atidarys kompanija "Costa Cruises". Jos laivas "Costa Pacifica" į pirmąjį reisą iš Kylio išplauks balandžio 30-ąją. Jo maršrute Stokholmas, Helsinkis, Sankt Peterburgas, Talinas, Ryga, Klaipėda (čia jis kaip tik ir bus pirmasis naujojo sezono laivas), po to Gdynė ir sugrįžimas į Kylį.

Balandį specialius reisus po Baltijos jūrą vykdys ne tik jau minėta kompanija "Holland America Line", bet ir "Swan Hellenic". Jos laivas išplaukęs iš Didžiosios Britanijos Portsmuto uosto užkabins Vokietijos Šiaurinės, Danijos, Švedijos ir Norvegijos pietinės dalies uostus.

Pilna apimtimi kruizinės laivybos sezonas Baltijos jūroje 2014 metais prasidės po gegužės 9 dienos. Šį mėnesį į kruizus po Baltijos jūrą savo laivus išsiųs 15 iš 20 laivybos kompanijų.

Tik pačiais šilčiausiais vasaros mėnesiais kruizus po Baltijos jūrą yra suplanavusios rengti laivybos kompanijos "Azamara Club Cruises", "Crystal Cruises", "Windstar Cruises".

Net penkis mėnesius po Baltijos jūrą turistus planuoja plukdyti kompanija "P&O International Cruises", po penkis mėnesius - "Silversea Cruises", "MSC Cruises", "Norwegian Cruise Line", "Compagnie Du Ponant". Dauguma kompanijų turistus po Baltijos jūrą plukdys keturis mėnesius. Kaip palankesnis jūrų turizmui pasirenkamas gegužės, o ne rugsėjo mėnuo.

 

Brangiausi Baltijos kruizai

Dauguma kelionių po Baltijos jūrą prasideda iš Kopenhagos uosto. Per 2014 metų sezoną iš viso iš Kopenhagos numatyti net 148 kruizai. Dalis jų yra į Baltijos jūrą, dalis į Šiaurės jūrą - pagal Norvegijos pakrantes ar Didžiąją Brtitaniją.

Kiti kruizų pradžios uostai Baltijos jūroje yra Kylis, Geteborgas, Stokholmas ir netgi Talinas.

Vienas prestižiškiausių ir brangiausių kruizų siūlo kompanija "Silversea Cruises". 11 parų kruizinė kelionė laivu "Silwer Whisper", kur laivas užsuka ir į Klaipėdos uostą, kitų metų sezono pradžioje kainuos 3350 JAV dolerių. To paties laivo iš Stokholmo pradedamas 7 parų plaukimas vasarą kainuos 3250 JAV dolerių.

"Silversea Cruises" 11 parų maršrutas iš Stokholmo į Londoną apimantis dalį Baltijos jūros uostų, kaip Sankt Peterburgas, Talinas, Helsinkis, Varnemiundė, Kylio kanalas ir Amsterdamą Šiaurės jūros pakrantėje, kainuoja 6950 JAV dolerių.

Pats brangiausias "Silversea Cruises" maršrutas iš Kopenhagos yra 17 parų kelionė laivu "Silver Cloud" pagal Norvegijos pakrantę iki Rusijos Archengesko ir Murmansko miestų ir atgal. Jis kainuoja 9550 JAV dolerių. Iš Baltijos jūros kruizų brangiausias yra "Silversea Cruises" vidurvasario 10 parų kruizas iš Kopenhagos į Stokholmą apimantis daugelį Baltijos uostų, taip pat ir Klaipėdą. Jis kainuoja 6450 JAV dolerių.

Baltijos jūroje galima rasti ir pigesnių kruizinių kelionių. Septynių parų kelionei, kuri prasideda Kopenhagoje, o baigiasi Taline, šiuo metu galima įsigyti bilietą ir už 710 eurų. Vidurvasaryje ta pati kelionė jau kainuoja 852 eurus. Vidutinė kruizo po Baltijos jūrą bilieto kaina kruiziniame ir ne tokiame prestižiniame laive kaip "Silwer Whisper", kainuoja nuo 1199 JAV dolerių (8 paros), 1299 JAV dolerius (9 paros) iki 1999 JAV dolerių (12 parų).

 

Kai kurios kainos šokiruoja

2014 metais įvairios kompanijos siūlo daugybę kruizinio sezono naujovių ne tik Baltijos jūros, bet ir kituose regionuose. Kruizai išsiskiria ir kainomis.

Mūsų regione 2014 metais siūlomas brangiausias kruizas yra nedideliu kompanijos "The Yachts of Seabourn" laiveliu "Seabourn Legend". Jis išplauks iš Kopenhagos ir pagal Norvegijos pakrantę plauks iki Grenlandijos, kur sustos dviejuose uosteliuose. Po to grįš į Baltijos jūrą ir joje apsuks ratą aplankydamas beveik visus jos uostus. Klaipėdoje šis laivelis lankysis 26-ąją kruizo dieną. Iš viso kelionė "Seabourn Legend" laivu truks 33 paras. Jos kaina 15099 JAV doleriai.

Tai yra niekis palyginti su tuo ką 2014 metais siūlys kruizų kompanijos kituose regionuose.

Didžiosios Britanijos kruizų operatorius siūlo jūrinį kruizą, kurio kaina net 1,5 mln. JAV dolerių. Ypač turtingiems turistams per keturis mėnesius siūloma aplankyti 28 egzotiškas šalis Azijoje, Afrikoje, Amerikoje ir išbandyti ypatingų patiekalų iš brangiausių produktų.

Antroje vietoje pagal brangumą kruizas modernia jachta "Annaliesse". Šios jachtos nuoma parai kainuoja 120 tūkst. JAV dolerių. Ja su pilnu aptarnavimu gali plaukti 36 svečiai. Laive yra įrengtas prašmatnus restoranas, kinoteatras.

Su šiais kruizais kol kas negali lygintis niekas. Netgi kompanijos "Sky Helisports&Megayacht Adventures" siūlomas išskirtinis kruizas į Aliaską specialiu 12 kajučių laivu, kur kruizo para kainuoja 36 tūkst. JAV dolerių.

Kruiziniu laivu "Seven Seas Voyager" kelionės po Azija kainos taip pat įspūdingos. Kruizo metu iš Honkongo į Singapūrą už parą tenka mokėti 6496 JAV dolerius. Tokios kainos yra kajutėse su stiklinėmis išorinėmis apžvalgos aikštelėmis.

Kelionė prestižiškiausiu kompanijos "Silversea Cruises" laineriu "Silver Shadow" ypatinguose apartamentuose kainuoja 5912 JAV dolerių parai. "Cunard" kompanijos laive "Queen Mary 2" para ypatinguose apartamentuos kainuoja 3900 JAV dolerius. Į šį laivą turistai gali imti netgi savo naminius gyvūnus. Laive yra speciali veterinarijos gydytojų brigada.

Kruizinės laivybos sezonas Klaipėdoje 2014 metais

Fotoreportažas
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1939.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1938.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1940.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1941.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1942.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1943.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1944.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1945.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1946.jpg
  • Kruizų versle prasideda karštas sezonas-Foto-nr-1937_1947.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Kruizų versle prasideda karštas sezonas"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.