Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Vaikystėje visada svajojau apie jūrą ir svetimus kraštus. Svajonė išsipildė - sėdim su laive dirbančiu vietiniu Saidov ir grožimės ekvatoriaus saulėlydžiu - Žydrūnas Naujokas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Trafalgaro mūšio didvyris

Garsaus Didžiosios Britanijos marinisto Viljamo Ternerio paveikslas, nutapytas 1839 metais, užtikrino nemirtingą šlovę britų karo laivui „Temeraire“, nors jis dalyvavo tik viename jūrų mūšyje.
Trafalgaro mūšio didvyris

Šiaurinių jūrų robinzonai

Šešis metus ir tris mėnesius, kol juos atrado ir išgelbėjo, negyvenamoje saloje Špicbergeno archipelage praleido keturi pomorai – prie Baltosios jūros gyvenę žvejai ir jūros žvėrių medžiotojai.
Šiaurinių jūrų robinzonai

Ar tikrai aborigenai suvalgė Kuką?

Džeimsas Kukas – viena reikšmingiausių asmenybių geografinių atradimų istorijoje. Jį užpuolė ir suvalgė Havajų salos čiabuviai. Ar tikrai jie taip pasielgė?
Ar tikrai aborigenai suvalgė Kuką?

Atslenka „Auroros“ saulėlydis

Legendinis kreiseris „Aurora“ jau nebėra laivas Nr.1 Rusijos kariniame jūrų laivyne, ne revoliucijos paminklas, o tik sena geležis plūduriuojanti Nevoje ir laukianti savo lemties.
Atslenka „Auroros“ saulėlydis

Geležinių monstrų jūrų mūšis

Prieš 150 metų Virdžinijos valstijos (JAV) pakrantėje įvyko pirmasis jūreivystės istorijoje šarvuotų laivų mūšis.
Geležinių monstrų jūrų mūšis

Pasaulis dar išvys „Titaniką“

Kinijoje pradėtas statyti laivas “Titanic II”. Jis bus garsiojo “Titanic”, kuris prieš 100 metų nuskendo Atlanto vandenyne, kopija.
Pasaulis dar išvys „Titaniką“

Prūsų sakmės apie žuvų tramdytojus

Ar girdėjote Klaipėdos krašto sakmę apie plekšnę - Marijos žuvelę? Kokios profesijos atstovų patronas ir globėjas buvo Šv. Mykalojus? Ar, pravažiuodami Mozūrijos Nikolaikus (Lenkija), matėte gražų fontaną - grandine prirakintą
Prūsų sakmės apie žuvų tramdytojus

Susitikimas su seniu Rozenbomu

Retas keliautojas, apsilankęs senoje švedų jūrinėje bazėje Karskronoje, atsispiria pagundai kilstelėti buvusio karališkojo laivyno jūreivio skrybėlę ir įmesti kroną.
Susitikimas su seniu Rozenbomu

Olandas pastatė Nojaus laivą

Netoli Roterdamo esantis Dordrecht miestelis garsėja tuo, kad čia pastatytas biblijinio herojaus Nojaus laivas.
Olandas pastatė Nojaus laivą

Mistinės jūrų pabaisos

Guangdongo žvejys buvo šokiruotas neseniai aptiktu radiniu. Pietų Kinijos jūros pakrantėje gulėjo bangų išmestos 17 metrų ilgio neaiškios kilmės jūros gyvūno liekanos. Kol mokslininkai vis dar spėlioja kas tai galėtų
Mistinės jūrų pabaisos

Kapitono Blajaus odisėja

Anglų burlaivio „Bounty“ ir jos kapitono Viljamo Blajaus istorija, tapusi sensacija, iki šiol randa atgarsį istorikų, rašytojų ir kino scenaristų kūryboje.
Kapitono Blajaus odisėja

Išgarsėjusios laivo katės

Nors dauguma kačių nemėgsta vandens, tačiau ir joms nesvetimos jūrų kelionės. Laivų katės netgi įsiamžino jūreivystės istorijoje.

Atgijusi juodabarzdžio legenda

Prieš keletą savaičių amerikiečių mokslininkai iš jūros dugno ties Šiaurės Karolina pakėlė daugiau kaip toną sveriantį inkarą. Jis priklausė legendinio anglų pirato Edvardo Tečo laivui „Queen Anne's Revenge“.
Atgijusi juodabarzdžio legenda

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.