Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Nesijuokit, jei senas matrosas braižo smėly bures ramentu - Poetas Bronius Mackevičius.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Pamarys pradeda turizmo sezoną

Birželio 4 dieną, Drevernos mažųjų laivų uoste, vyks pirmoji Pamario turizmo sezono atidarymo šventė. Planuojama, kad ši šventė taps gražia tradicija ir kiekvienais metais bus organizuojama vis kitame Kuršių marių uoste. Šventės metu bus pristatyta sezono naujiena – reguliarus maršrutas keleiviniu keltu „Gilija“, sujungiantis dvi gyvenvietes – Juodkrantę ir Dreverną.

Dreverna tapo traukos vieta.
Dreverna tapo traukos vieta. @ Vidmanto Matučio nuotr.

Kaip pranešė Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė,  Pamario sezono atidarymo šventės metu, nuo 12 val. Drevernos mažųjų laivų uoste, vyks prekyba gintaro dirbiniais, bus verdama ir ragaujama žuvienė, šurmuliuos prekybininkai žuvimi, gaiviaisiais gėrimais, ir viskuo kas pamalonina gomurį. Laivininkai visus norinčius plukdys į marias. Bus demonstruojama buriavimo įranga, irklentės, kanojos, baidarės, vandens dviračiai.

Nuo 15 iki 17 val. renginio svečius linksmins rajono atlikėjai ir kolektyvai: vokalinis-instrumentinis ansamblis „Kitep“, Gargždų muzikos mokyklos dainos studija  „Svirplys“, koncertuos Nacionalinio Eurovizijos konkurso atrankos dalyvis Valdas Lacko.

Oficialus šventės atidarymas 17.00 val. Merų sveikinimai ir palinkėjimai, Drevernos mažųjų laivų uosto operatoriaus pristatymas, Pamario turizmo klasterio pristatymas. Iškart po jo, 18.00 val., keleivinio kelto „Gilija“ palydėjimas į pirmąjį reisą, kuriuo šventės dalyviai bus keliami nemokamai. „Giliją“ lydės kiti uosto laivai.

 Likusių krante lauks „Vakarų pramogos“ organizuojama linksmybių programa –linksmos sportinės užduotys, atrakcionai vaikams ir suaugusiems

Vakarinėje programoje, nuo 21.00 iki 23.00 val., šventinės dalyviams koncertuos Lietuvos pop estrados žvaigždės – Irūna ir Marius Jampolskis, Grupė „Pikaso“ ir „Išjunk šviesą“. Šventės uždarymas, kurio metu bus paleidžiami balionai su palinkėjimais, vyks 23.00 val.

Pagrindinis šventės akcentas ir sezono naujiena – nuo birželio 4 dienos,  pradedami vykdyti  reguliarūs reisai Dreverna-Juodkrantė-Dreverna. Keleivinis keltas „Gilija“ iš Drevernos į Juodkrantę turistus plukdys du kartus per dieną – 9.30 ir 18.00 valandomis, o iš Juodkrantės į Dreverną – 10.10 ir 18.40 val.

Kelto bilietas į vieną pusę suaugusiam asmeniui kainuos 3 Eur, vaikai iki 7 metų keliami nemokamai, o nuo 7 iki 12 metų už 1,5 Eur. Senjorams ir neįgaliesiems bus taikoma 50 proc. nuolaida. Dviračius ir gyvūnus keleiviai galės pasiimti su savimi nemokamai. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro tinklapyje www.klaipedosrajonas.lt bus galima įsigyti e-bilietus, taip pat bilietai bus parduodami kelte, Drevernos mažųjų laivų uoste bei Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro filiale J. Gižo etnografinėje sodyboje.

Iš Drevernos į Juodkrantę, visai dienai persikėlę turistai, galės aplankyti Raganų kalną -  tautodailės  skulptūrų  parką, Lietuvos dailės muziejaus Miniatiūrų muziejų,  Vėtrungių galeriją, pasivaikščioti gražiai sutvarkyta marių krantine bei nueiti iki Baltijos jūros, arba dviračiu taku nuvykti iki Nidos.

Persikėlusiems iš Juodkrantės į Dreverną, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, rekomenduoja užsisakyti edukacinę programą „Žuvies kelias“ (trukmė 4 val.), 1 valandos edukacinę programą „Gintaro paslaptys“ ar kitas J. Gižo etnografinėje sodyboje organizuojamas edukacines programas. Norintys aktyviai praleisti dieną, gali dviračiu nuvažiuoti į buriuotojų jėgos aitvarais meką - Svencelę, kur galės mokytis kaituoti ar praleisti laiką vandenlenčių parke. Drevernos mažųjų laivų uoste yra galimybė išsinuomoti baidares arba 10-vietis kanojas ir Drevernos upe išplaukti apžiūrėti karaliaus Vilhelmo kanalą. Aplankę naująjį, prieš metus pastatytą, Drevernos apžvalgos bokštą, iš 15 metrų aukščio galės pasigrožėti Kuršių Nerijos pasididžiavimu – Naglių gamtiniu rezervatu. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras vasaros sezonui rengia ir kitus specialius pasiūlymus ir maršrutus kuršių marių pakrantėse.

Fotoreportažas
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5243.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5244.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5245.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5246.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5247.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5248.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5249.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5250.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5251.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5252.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5253.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5254.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5255.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5256.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5257.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5258.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5259.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5260.jpg
 • Pamarys pradeda turizmo sezoną -Foto-nr-5242_5261.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Pamarys pradeda turizmo sezoną "

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.