Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Nesijuokit, jei senas matrosas braižo smėly bures ramentu - Poetas Bronius Mackevičius.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Pokyčiai Lietuvos jūrų muziejuje

Atidaryta Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijos, įsikūrusios Nerijos forte. Tai - akvariumas, jūrų faunos, jūrų paukščių ir žinduolių bei laivybos istorijos skyriai.

Trumpam atveriamas senasis muziejus

Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės nuomone, sudaryta galimybė paskutinįkart iki rekonstrukcijos pamatyti istorinį akvariumo vaizdą, kuris nesikeitė net 35 metus. Per tą laiką, nė karto nekitęs akvariumas, paseno ir fiziškai, ir moraliai. Todėl vyks jo rekonstrukciją.

Dėl rekonstrukcijos muziejus neveikė nuo rudens. Dabar jis atidarytas trumpam – nuo Joninių iki vasaros pabaigos. Rekonstrukcijos erdvei atitverta muziejaus kiemo dalis, neveikia tik amfiteatras, kuriame buvo rengiami Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymai ir rūsio salė, kurioje buvo eksponuojama paroda „Kodėl laivas plaukia?“.

Kaip ir anksčiau, lankytojai grožėsis turtingais akvariumais, pingvinariumu, lankys laivybos istorijos sales, o ruonius ir Šiaurės jūrų liūtus galės apžiūrėti jau moderniuose, atnaujintuose baseinuose.

 

Po muziejų lydi elektroniniai gidai

Liepą muziejininkai skelbia Šeimos mėnesiu. Ta proga muziejaus edukatoriai antradieniais ir trečiadieniais nuo 12 iki 16 valandos rengs nemokamas kūrybines dirbtuves muziejuje „Gyvenimas jūroje kitoks“. Antradieniais I laivybos istorijos salėje bus galima susikurti virvinuką „Jūrinukas“, o trečiadieniais – dėlionę „Burlaiviai Baltijos jūroje“. Akvariume antradieniais kursime atviruką su linkėjimais iš Baltijos jūros, o trečiadieniais lavinsime atmintį žaidime „Kas Baltijoje gyvena?“.

Susipažinimą su muziejaus ekspozicijomis palengvina nemokamas šešiakalbis elektroninis gidas (veikia lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, lenkų, latvių kalbomis), įdiegtas tarptautinio projekto BaltisMuseums2.0 Plus dėka.

Jūrų muziejuje vasaros metu kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, galima lankytis dvejose nemokamai veikiančiose ekspozicijose: Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje ir Senųjų laivų aikštelėje stovinčiame žvejybos traleryje „Dubingiai“.

Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje taip pat jau įdiegtas elektroninis gidas. Šis gidas teikia informaciją lietuvių, anglų bei gestų kalba, taip pat yra ne tik asmenims, bet ir grupėms skirtas modernus įrenginys.

 

Kūrybinės dirbtuvės etnografinėje sodyboje

Etnografinėje žvejo sodyboje gyvenimas virte verda: čia vyksta net dviejų kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai. Tautodailininkė Angėlė Rauktienė darbuojasi projekte „Ei kieno, kieno žalias kiemelis?..“, o muziejaus edukatoriai – „Svečiuose pas senąjį žveją“. Abejos dirbtuvės nemokamos dėka Lietuvos kultūros tarybos paramos.

Liepos 1-13 dienomis bus galima aplankyti kūrybines dirbtuves „Kur ir kaip gyveno žvejas?“, pasakojančias apie tradicinę žvejo sodybą ir žvejo šeimos buitį. Dirbtuvių dalyviai susipažins su statinių paskirtimi, namų aplinka ir buitimi, žvejo darbais (pvz. virvių vijimu, šienavimu ), taip pat su tautosaka, iš pateiktų ruošinių susikurs knygą apie žvejo sodybą.

 

Veikla vyks ta ir rekonstruojamame delfinariume

Delfinų pasirodymai, vykstantys kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, sulaukia ypatingo lankytojų dėmesio. Per savaitgalį pas delfinus pasisvečiuoja daugiau nei 4 tūkstančiai smalsuolių. Ypač šia programa domisi lankytojai iš Karaliaučiaus ir Latvijos. Nuo liepos vidurio, augant vasarotojų pajūryje skaičiui, bus rengiami net keturi delfinų pasirodymai.

Kitąmet ketinama užbaigti viso Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstrukciją. Pernai metų pabaigoje buvo atidaryta po rekonstrukcijos delfinų pasirodymų salė. Dabar sparčiai vykdomi darbai statant lagūną po atviru dangumi ir Delfinų terapijos centrą. Abu šie objektai turėtų pradėti veikti kitąmet.

Ruošiantis Delfinų terapijos centro atidarymui, toliau vystomi ryšiai su kitomis mokslinėmis ir medicinos įstaigomis, dirbančiomis vaikų reabilitacijos sferoje. Siekiant suvienyti šias pajėgas, Lietuvos jūrų muziejus kartu su Klaipėdos, Šiaulių universitetais ir Vaikų reabilitacijos sanatorija "Palangos Gintaras" pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl "Šiaurės Vakarų Lietuvos Vaikų reabilitacijos klasterio" įkūrimo.

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, pagrindinis šio klasterio tikslas yra ieškoti pažangių reabilitacijos metodų, keistis moksline ir metodine informacija, kartu vykdyti mokslinius tyrimus.

 

Delfinariumas rengiasi vaikų reabilitacijoms

Gyvūnų terapijos sekcijos veikla bus plėtojama Lietuvos jūrų muziejuje. Kaip teigia muziejaus delfinų terapijos vyriausioji specialistė, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto socialinio darbo katedros lektorė dr. Brigita Kreivinienė, jau dabar yra planuojami nauji delfinų terapijos tyrimai vaikams su įvairiais sutrikimais, taip pat moksliniai renginiai.

– Kartu su Klaipėdos universiteto Psichologijos katedra jau parengėme naujų tyrimų koncepcijas, – pasakojo Brigita Kreivinienė.

Vaikų psichikos ir elgesio sutrikimų reabilitacijos sekcijoje naujoves diegs ir veiklą plėtos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaro“ direktorius, gydytojas Kęstutis Speičys. Inovatyvios ergoterapijos taikymo sekcijai vadovaus Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja doc. dr. Giedrė Kavaliauskienė. Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir Negalės studijų fakulteto Sveikatos studijų katedros vedėja doc. dr. Daiva Mockevičienė darbuosis Vaikų modernios kineziterapijos taikymo sekcijoje Vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vyr. rinkodaros specialistas dr. Žilvinas Malinauskas yra atsakingas už skaitmeninių technologijų taikymą vaikų reabilitacijoje ir vaikų medicinines keliones.

Klasterio steigėjai tikisi, kad prie šios idėjos plėtros prisijungs ateityje ir privačios įmonės, dirbančios vaikų reabilitacijos srityje.

 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Pokyčiai Lietuvos jūrų muziejuje"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.