Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Vaikystėje visada svajojau apie jūrą ir svetimus kraštus. Svajonė išsipildė - sėdim su laive dirbančiu vietiniu Saidov ir grožimės ekvatoriaus saulėlydžiu - Žydrūnas Naujokas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“

Smiltynėje, prie paminklo „Albatrosas“, skirto išplaukusiems ir negrįžusiems jūrininkams, buvo įteikti šio vardo apdovanojimai. Po jų įteikti jūrų veteranų ženkleliai, priesaiką jūrai davė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai. Šiemet renginyje apsilankė ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

"Albatroso" apdovanojimas įteiktas Uosto direkcijos vadovui Arvydui Vaitkui
"Albatroso" apdovanojimas įteiktas Uosto direkcijos vadovui Arvydui Vaitkui @ Vidmanto Matučio nuotr.

Tradicijos prie „Albatroso“


Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimas „Albatrosas“ rengiamas antrus metus. Šio apdovanojimo sumanytojas yra Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“, kuris idėją perdavė Klaipėdos miesto savivaldybei.

Jis taip pat pasiūlė idėją pastatyti „Albatroso“ skulptūrą. Įgyvendinti šią idėją ėmėsi buvęs susisiekimo ministras, dabar premjeras Algirdas Butkevičius. Paminklas pastatytas 2011 metais. Tuomet Uosto direkcijai vadovavo Eugenijus Gentvilas.

Prie „Albatroso“ paminklo jau susikūrė savos tradicijos. Čia atnešamos gėlės prisimenant išplaukusius ir negrįžusius jūrininkus. Kasmet prie šio paminklo priesaiką duoda Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursiai. Prie paminklo iškilmingai teikiami medaliai ir jūros veteranams.

Šio renginio akcentas yra ir kasmetinė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų eisena miesto gatvėmis nuo mokyklos, esančios I.Kanto gatvėje, į Šiaurės ragą. Nuostabus reginys miesto gatvėse išvysti nemažą būrelį uniformuotų studentų. Tai priminimas, kad Klaipėda - jūrinis miestas.

 

Uosto direkcijos indėlis

 

Pretendentus „Albatroso“ nominacijoms siūlo visi klaipėdiečiai, juos renka Jūrinės kultūros koordinacinė taryba prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos. Kasmet skiriami vienas, du arba trys nugalėtojai atskirose nominacijų kategorijose.

Pernai dėl pirmųjų „Albatroso“ apdovanojimų virė aistros. Šiemet rinkimai vyko gerokai ramiau, nes trys realiausi pretendentai kaip ir buvo aiškus iš anksto.

Už geriausią jūrinį socialinį projektą šiemet apdovanota Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija. Jai šis apdovanojimas skirtas už pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino medalio sukūrimą ir apdovanojimą. Uosto direkcijos indėlis vystant Klaipėdos mieste yra didžiulis. Ji kaip per reklamą palaiko daugelį jūrinių projektų.

Uosto direkcija kaip reikšmingą jūrinį projektą buvo nominavusi ir jau kelis metus vykdomas ekskursijas klaipėdiečiams ir miesto svečiams laivu „Venus“ po Klaipėdos uostą

 

Geriausi kūriniai


Geriausiu jūrinės grožinės, mokslinės literatūros leidiniu pripažinta Aloyzo Každailio knygos „Laivai ir jūra“ naujas leidimas. Pirmasis knygos leidimas pasirodė dar 1981 metais. Tuomet 30 tūkstančių egzempliorių jos tiražas buvo greitai išgraibstytas. Netrukus ši knyga išleista pakartotinai jau 60 tūkstančių egzempliorių tiražu. Praėjus keliems dešimtmečiams vėl leisti sovietmečiu populiarią, bet su ana sistema nieko bendro neturinčią knygą, ėmėsi "Tyto Albos" leidykla. Trečia kartą knyga išleista tarsi naujai. Ji gerokai papildyta Lietuvos laivybos istorija. Knygos autoriui A.Každailiui talkino Lietuvos jūrų muziejaus istorikai, pirmojo Lietuvoje atstatyto kurėno laivavedžiai tėvas ir sūnus Romaldas ir Romualdas Adomavičiai, kiti Lietuvos laivybos istorijos tyrinėtojai.

Šiam apdovanojimui buvo pristatyta ir Jono Sąlygos knyga – nuotraukų albumas „Jūra nepozuoja“.  Albumui autorius atrinko 60 fotografijų, kurioje jo mūza vis kitokia: rami, šėlstanti, raibuliuojanti, spindinti, raudona, lyg pripilta vyno, ar suputojusi, lyg būtų priberta skalbimo miltelių.
Kiekvieną nuotrauką palydi ir autoriaus emociją atspindintys tekstai. Paprastai ir nuoširdžiai jūrą pristatantį albumą 500 tiražu išleido Sauliaus Jokužio leidykla – spaustuvė.
Už geriausią marinistinės žurnalistikos darbą „Albatroso“ skulptūrėlė įteikta kino operatoriui ir prodiuseriui Juozui Mažonui už dokumentinio filmo, skirto Lietuvos jūrininkų sąjungos 25-mečiui sukūrimą, televizijos laidų „Jūros spalvos“ kūrimą ir prodiusavimą.


“Visą gyvenimą praleidau filmuodamas televizijoms  bei  kinui, tai darau jau beveik  50 metų.  Dokumentinį filmą sukurti nėra lengva. Tai lyg knygos rašymas, kuriai reikia tiek pradžios, tiek pabaigos, tačiau filmui tik to neužtenka. Sunkiausia skaitomus žodžius užpildyti  vaizdais. Deja, jūrinės dokumentikos Lietuvoje yra sukaupta tiek nedaug”, - kalbėjo režisierius J. Mažonas.

„Albatroso“ apdovanojimą jis laiko kaip visos jo gyvenimo kūrybos įvertinimą.

Fotoreportažas
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3832.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3845.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3844.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3843.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3847.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3848.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3849.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3850.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3838.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3837.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3836.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3835.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3834.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3833.jpg
 • Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“-Foto-nr-3831_3846.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Prie Albatroso vėl dalinti „Albatrosai“"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.