Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Projektas, sulaukęs pagyrų ir Seime

Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje vyko baigiamasis projekto „Bendradarbiavimo su Baltijos jūros regiono valstybėmis galimybės“ ir knygos „Žvejybos tradicijos Baltijos jūros regione“ pristatymas.

„Marinus“ pagal projektą sukurti jūriniai produktai – dvi knygos ir interneto svetainė „Albatrosas.lt“
„Marinus“ pagal projektą sukurti jūriniai produktai – dvi knygos ir interneto svetainė „Albatrosas.lt“ @ Vidmanto Matučio nuotr.

Informacija žvejams - svetainėje „Albatrosas.lt“

 

Projektą naudojantis ES Žuvininkystės fondo lėšomis Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“ kartu su partneriu Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacija rengė nuo 2013 metų gegužės.

Per tą laiką išleistos dvi su žvejyba susietos knygos – „Laiškai iš jūros“ ir „Žvejybos tradicijos Baltijos jūros regione“, parengta Baltijos jūros žuvininkystės veiklos studija, sukurta jūrinės sklaidos sistema su jūrinės ir žuvininkystės bendruomenės internetine svetaine „Albatrosas.lt“. Iš ekspedicijų, kurios vyko aplink Baltijos jūrą, parengti trys dokumentiniai filmai „Baltijos jūros šalių žvejybos uosteliai“, „Žuvininkystės kulinarinis paveldas Baltijos jūros šalyse“, „Baltijos jūros šalių žvejybos muziejai“ ir 10 vaizdo miniatiūrų apie atskirus Baltijos jūros šalių žvejybos objektus.

Dalis pagal projektą sukurtos intelektualios su žvejyba susietos informacijos jau buvo pristatyta 2013 ir 2014 metų renginiuose.

Visa pagal projektą sukurta informacinė medžiaga, o taip pat daugybė kitos įdomios jūrinės ir žvejiškos informacijos talpinama internetinėje svetainėje „Albatrosas.lt“. Svetainė pavadinta „Albatrosu“ puoselėjant Smiltynėje įrengto Albatroso paminklo, skirto išplaukusiems laivams ir negrįžusiems jūrininkams atminti.

Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“ su šiuo 12 metrų aukščio paminklu susietas kaip jo statybos idėjos autorius. Idėją įgyvendino Albatroso paminklą iš metalo lakštų pagaminusi „Vakarų laivų gamykla“ ir jį savo lėšomis pastačiusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

 

Palankūs atsiliepimai

 

Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo „Marinus“ atliktas žuvininkystės tradicijų puoselėjimo ir jų pateikimo per specialiai sukurtą internetinę svetainė projektas sulaukė dėmesio. Jis buvo pastebėtas Seimo kaimo reikalų komitete.

Sulaukėme šio komiteto biuro vienos iš patarėjų Simantės Kairienės palankaus įvertinimo. Ji minėjo su džiaugsmų varčiusi ir skaičiusi internetinę svetainę „Albatrosas.lt“, kur vienoje vietoje surinkta jūrinė verslo ir kultūros informacija, pristatyta žvejyba, žmonės, nuotraukos, marinistinės knygos, Atskiras knygas netgi galima skaityti internetinėje PDF versijoje.

Vykdant šį projektą jo eiga ypač domėjosi klaipėdietis Seimo narys Eugenijus Gentvilas. Jis kaip tik vadovavo Uosto direkcijai, kai 2010 metais buvo pastatytas „Albatroso“ paminklas.

Žinia apie vykdomą projektą pasiekė ir Vyriausybę. Apie vykdomą projektą buvo informuotas Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius. Jis dar būdamas susiekimo ministru pasistengė, kad „Albatroso“ paminklo statybai vyriausybiniu lygiu būtų uždegta žalia gatvė.

Palankiai apie „Marinus“ vykdytą projektą atsiliepė ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos pirmininkas Algirdas Grublys. „Marinus“ klubas jau kelis kartus savo išleistas knygas pristatė žuvininkystės renginiuose, kurie šios komisijos pirmininko iniciatyva nuo šių metų pradėti rengti prie žvejų produktų pardavimo kioskelių šalia Danės upės.

Neseniai sukurtos Klaipėdos regiono žuvininkystės vietos veiklos grupės pirmininkas Mindaugas Rimeikis ypač palankiai įvertino pagal projektą 2014 metais atliktą žuvininkystės studiją „Bendradarbiavimo galimybės žuvininkystės srityje Baltijos jūros regione“.  

„Studija unikali, naudinga žuvininkystės bendruomenei. Joje pateikta daug kitų šalių žvejų, žuvų perdirbėjų, žuvininkystės bendruomenių kontaktų, žvejams reikalingos informacijos. Linkiu žvejams pasinaudoti studijoje pateikta medžiaga, užmegzti kontaktų su kitų šalių žuvininkystės bendruomenėmis“, - studijos rengėjams teigė M.Rimeikis.

 

Knyga plis po Lietuvą

 

Baigiamąjame pristatyme pagrindinis akcentas buvo knygai „Žvejybos tradicijos Baltijos jūros regione“. Ji pristatyta netradiciškai – klausimų ir atsakymų forma įtraukiant pačius pristatymo dalyvius į diskusiją apie žuvininkystę, tradicijas, žuvis, kulinarinį paveldą.

Visi atsakymai į klausimus knygoje. Pavyzdžiui, iš kokios žuvies Lietuvoje pagaminama daugiausiai patiekalų? Kuo žvejybos srityje išskirtinė Lenkija? Kokios Lietuvos savivaldybės, miesteliai savo herbuose turi žuvis? Kurioje Baltijos jūros šalyje daugiausiai žvejybos uostų? Kiek Lietuvoje paminklų, kurie susieti su žvejyba, žuvimis? O kiek ir kokie jie kitose Baltijos jūros šalyse? Kuris šventasis globoja žvejus? Kiek Lietuvoje yra žvejybos muziejų?

Jei atsakymus į klausimus apie Lietuvą dar žinome, tai kitos šalys žvejybos srityje daugeliui yra balta dėmė. Knyga „Žvejybos tradicijos Baltijos jūros regione“ daugelį baltų dėmių paverčia matomomis.

„Man labai patiko netradicinė knygos pristatymo forma pateikiant klausimus ir tikintis iš renginio dalyvių išgirsti atsakymus. Tai skatina mąstyti, labiau pažinti žvejybos sritį“, - sakė žurnalistė Ramunė Banzienė.

„Puiki knyga, tokių reikia daugiau. Knygoje pateikta tiek daug informacijos apie žvejybos kultūrą, tradicijas. Aš daugybę metų plaukiojęs okeaniniais žvejybos laivais, daug ko įdomaus sužinojau iš šios knygos“, - teigė jūrų kapitonas Sigitas Šileris, pažadėjęs vieną knygą nuvežti savo tėviškėnams į Skirsnemunę prie Nemuno iš kur kilusios žiobrinių šventės. Į Uteną, ežerų ir nemažai žvejų Lietuvos jūrų laivynui pateikusio krašto knygą žadėjo nuvežti ir laivo bocmanas Rimantas Ragaišis.

Knyga „Žvejybos tradicijos Baltijos jūros regione“ tokia populiari, jog jos rengėjai nuolat kviečiami ją pristatyti įvairiuose jūriniuose renginiuose, organizacijose, kaip Lietuvos jūrų kapitonų klubas, Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacija, Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupė.

Baigiant projektą jo rengėjams dovanotas gaublys, kaip simbolis, kad būtina vykdyti projektus apimančius ilgesnes platumas išsiveržiant iš Baltijos regiono.

Fotoreportažas
  • Projektas, sulaukęs pagyrų ir Seime-Foto-nr-4396_4397.jpg
  • Projektas, sulaukęs pagyrų ir Seime-Foto-nr-4396_4398.jpg
  • Projektas, sulaukęs pagyrų ir Seime-Foto-nr-4396_4399.jpg
  • Projektas, sulaukęs pagyrų ir Seime-Foto-nr-4396_4401.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Projektas, sulaukęs pagyrų ir Seime"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.