Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Nesijuokit, jei senas matrosas braižo smėly bures ramentu - Poetas Bronius Mackevičius.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

„Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina

Kompanija Royal Caribbean pasaulį nustebino nauju didžiuliu kruiziniu laineriu „Quantum of the Seas“. Daugeliui laive siūlomų inovacijų ir pramogų tinka epitetas „pirmą kartą“.

„Quantum of the Seas“ plaukia šalia Niujorko
„Quantum of the Seas“ plaukia šalia Niujorko @ Vidmanto Matučio archyvo nuotr.

Apžvalgos, banglentės, skrydžiai...

Ko gera pati įspūdingiausia neįtikėtina pramoga – viršutiniame laivo denyje esantis "NorthStar" stebėjimo bokštas. Tai mechaninis kranas, iškeliantis virš vandens 7,8 tonas sveriančią stiklo kapsulę su svečiais iki 90 metrų. Vienu metu kapsulėje gali būti ir panoraminiu 360 laipsnių vaizdu gėrėtis 14 žmonių. Išties, galimybė pamatyti tai, ką iki šiol matė tik paukščiai! Laivo kūrėjai įsitikinę, kad "NorthStar" kapsulė bus ypač populiari saulei tekant bei leidžiantis. Tai unikali, precedento neturinti įspūdinga pramoga.

„Quantum of the Seas“ siūlo ir standartines kompanijos Royal Caribbean pramogas: skalodromus, fitneso centrus, „H2O Zone“, soliariumus. Kaip jau įprasta, laive yra sporto zona. Puikiai įrengtuose baseinuose galima maudytis, pramogauti sūkuriuose ir vandens atrakcionuose. „FlowRider“ baseinuose yra sukeliamos okeaninės bangos, todėl juose puikiai jaučiasi banglentininkai. Kai kurios kruiziniame laive „Quantum of the Seas“ siūlomos pramogos yra neįtikėtinos: pavyzdžiui „RipCord by iFLY“ aerodiumas – vertikalus vamzdis, kuriame galima „pleventi“ stiprioje oro srovėje, patiriant laisvo kritimo jausmą, kaip ir iššokus iš lėktuvo, prieš išsiskleidžiant parašiutui. Tokia pramoga kruiziniame laive įrengta pirmą kartą.

 

Televizoriai vietoje iliuminatorių

„DreamWorks“ įspūdžiai ypač patinka jauniesiems keleiviams. Tai 5-10 minučių trunkantys linksmi susitikimai su filmų Šrekas, Madagaskaras, Kung Fu Panda personažais, kurie šoka, maudosi, fotografuojasi kartu su keleiviais. Keleivius su vaikais vilioja ir 15-ojo denio viduryje esanti „SeaPlex“ - didžiulė treniruočių bei fitneso salė ir krepšinio aikštelė, kuri nesunkiai gali virsti šokių sale, riedučių arena, kartodromu.

3-4 deniuose yra dviejų aukštų miuzikholo salė, kuri gali virsti ir nedidele teatro sale, ir naktiniu klubu. Čia taip pat galima žaisti pulą, o jo stalai įrengti giroskopiniu principu: nesvarbu, kaip pasvirs laivas, stalo paviršius liks horizontalus.

Nepaprastai įdomus sprendimas „Quantum of the Seas“ kajutės, kuriose nėra iliuminatorių. Jose įrengtas „virtualus balkonas“ – aukštos raiškos televizoriaus ekranas, atrodantis kaip tikras langas ir realiu laiku transliuojantis vaizdą, esantį lauke.

„Two70°“ sistema, esanti 5-7 deniuose keleivius žavi tris aukštus apimančiu panoraminiu 270 laipsnių (iš čia ir pavadinimas „Two70°“) okeano vaizdu. Šioje erdvėje įrengtos kavinės ir ledų baras. Automatiškai reguliuojamos žaliuzės gali sumažinti patenkančios saulės kiekį. Baldai yra lengvai pajudinami iš vietos, todėl vakarais erdvė neatpažįstamai pasikeičia: virsta cirko arena ar diskotekos sale, o 13 projektorių į didžiulius LCD televizorių ekranus perteikia įspūdingus vaizdus: kruizinės kelionės keleiviai gali pasijusti esantys džiunglėse, kalnuose ar žydinčioje pievoje.

 

Didžiausių kruizinių laivų trejetukas

„Quantum of the Seas“ yra yra 16 keleiviams skirtų denių, 2090 kajučių. Į kruizines keliones juo gali vykti  4180 keleivių. 34 kajutės pritaikytos neįgaliųjų vežimėliams.

Dabar kompanijai „Royal Caribbean“ priklauso visi trys didžiausi pasaulyje kruiziniai laivai:  „Allure of the Seas“, „Oasis of the Seas“ ir „Quantum of the Seas“.

„Quantum of the Seas“ pastatytas laivų statykloje „Meyer Werft“, esančioje Papenburge (Vokietija) ir nuleistas ant vandens 2014 m. rudenį. Pirmiausia iš „Cape Liberty Cruise“ uosto Bayonne (JAV) jis pakvietė į keliones Karibų jūra, aplankyti Bahamai ir Bermudai.  2015-ųjų vasarą „Quantum of the Seas“ švartuosis Šanchajuje (Kinija).

Tolimesniuose kompanijos „Royal Caribbean“ planuose – tokie pat inovatyvūs kruiziniai laivai kaip „Anthem of the Seas“, pasirodysiantis 2015-aisiais, ir „Ovation of the Seas“, kuris keliones jūromis pradės 2016 metais.

Fotoreportažas
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3610.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3627.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3626.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3625.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3624.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3623.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3622.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3621.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3620.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3619.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3618.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3617.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3616.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3615.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3614.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3613.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3612.jpg
 • „Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina-Foto-nr-3609_3628.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "„Quantum of the Seas“ – laivas, kuris stebina"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.