Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Vaikystėje visada svajojau apie jūrą ir svetimus kraštus. Svajonė išsipildė - sėdim su laive dirbančiu vietiniu Saidov ir grožimės ekvatoriaus saulėlydžiu - Žydrūnas Naujokas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Senovės locmanų veikla

Bet kokiu oru sutartoje vietoje. Toks kadaise buvo trumpas ir aiškus nurodymas Baltijos jūros uostų locmanams.
Senovės locmanų veikla

Plaukiojančios koncentracijos stovyklos

Jei kur nors pasaulyje dar egzistuoja koncentracijos stovyklos, tai jos yra laivuose, kurie gabena gyvūnus.
Plaukiojančios koncentracijos stovyklos

Plaukiojantys kalėjimai nepaplito

Pasaulyje vis labiau aštrėja nusikaltėlių izoliavimo problema, nes nusikalstamumo mąstai didėja.
Plaukiojantys kalėjimai nepaplito

Jūrinis kabelis sukurstė aistras

Įvairiuose susitikimuose Klaipėdos mieste ir rajone jau svarstoma kaip tarp Lietuvos ir Švedijos bus tiesiamas aukštos įtampos elektros energijos perdavimo linijos jūrinės jungties kabelis. Derinamos kompensacijos dėl žemės sklypų. Ne

Didžiausios pasaulyje laivų kapinės

Bangladešo Čitagongo miestas yra vienas iš seniausių šioje šalyje. Tačiau turistus į jį traukia ne senosios įžymybės, o didžiausios pasaulyje laivų kapinės.

Nuostabieji Kolino Aršerio laivai

Minimos daugiau kaip 200 laivų suprojektavusio ir pastačiusio Norvegijos laivų konstruktoriaus Kolino Aršerio 180-osios gimimo metinės. Visi jo laivai – mediniai, bet tokie tvirti, kad net praėjus šimtmečiui nuo „gimimo“
Nuostabieji Kolino Aršerio laivai

Laivų statytojai atrado Norvegiją

Tarp vandens ir kalvų įsiterpusioje Norvegijos Olesundo krašto Fiskerstrand laivų statykloje šiuo metu užbaiginėjami statyti Klaipėdoje pradėti du jūrų keltai.
Laivų statytojai atrado Norvegiją

Krovininės laivybos perversmas

Kaip automobilių versle, tai ir laivų pasaulyje kuriami patys netikėčiausi konceptiniai modeliai. Šiuo metu pristatomi siaurų ir greitaeigių krovininių laivų modeliai, greitai gali tapti realiai plaukiojančiais laivais.
Krovininės laivybos perversmas

Plaukimo tarp piratų įspūdžiai

Kelionė į Rytus arba Kalėdos Somalio piratų vandenyse.
Plaukimo tarp piratų įspūdžiai

Neišsaugota Klaipėdos uosto įplaukos vedlinė

Senoji uosto vedlinė stovėjo per burlaivių laikotarpį, pasitiko naujos kartos laivus. Nespėjus paskelbti Lietuvos jūrinės kultūros ir technikos paveldu didysis bokštas buvo nugriautas.
Neišsaugota Klaipėdos uosto įplaukos vedlinė

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.