Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Didesne ar mažesnė rizika - nuolatinė jūrininkų palydovė. Visą laivybos istoriją galėtume vadinti ištisiniu narsumo, rizikos ir nuotykių metraščiu. - Eimutis Astikas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Kliperio „Cutty Sark“ šlovė

Pasaulio žiniasklaidoje pasirodė pranešimas, kad praėjus penkeriems metams po gaisro ir likvidavus jo padarinius, balandžio mėnesį legendinis burlaivis muziejus „Cutty Sark“ vėl į savo denį pakvies lankytojus.
Kliperio „Cutty Sark“ šlovė

Didieji Prancūzijos burlaiviai

Šiemet sukanka dviejų garsių Prancūzijos burlaivių garbingi 100 ir 110 metų jubiliejai.
Didieji Prancūzijos burlaiviai

LIETUVOS JŪRŲ JACHTKLUBAS

Beveik nebeliko tų buriavimo veteranų, kurie dar prisimena 1946-1950 metais Klaipėdoje veikusį Lietuvos jūrų jachtklubą. Tai buvo pirma ir vienintelė sporto organizacija, kuri, nepraėjus net metams po karo baigties, pradėjo
LIETUVOS JŪRŲ JACHTKLUBAS

Su „Untyte“ per marias

Vargu ar kas mena nedidelę, bet mielą ir patikimą jachtukę „Untytė“. Ja plaukiojo pirmieji pokario ir vėlesnių laikų Klaipėdos buriuotojai. Ją vandališkai suniokojo buvę „Žalgirio“ jachtklubo prievaizdai, bet išliko dviejų
Su „Untyte“ per marias

Bandymai pakeisti bures

Šią vasarą Šiaurės jūroje galima sutikti keistoką laivą „E-Ship 1“. Jo viršutiniame denyje styro keturi aukšti apvalūs kaminai, tačiau iš jų niekada nerūksta dūmai. Tai – vadinamieji Flettnerio rotoriai, pakeitę
Bandymai pakeisti bures

Prisimenama tragiška naktis Atlante

1928 metų balandžio 2-osios naktį, siaučiant audrai, nuo suomių burlaivio „Archibald Russel“ buvo nuplauti du jūrininkai. Vienas jų – anykštėnas Antanas Mėlinis. Jis laikomas pirmuoju tragiškai žuvusiu nepriklausomos Lietuvos jūreiviu.
Prisimenama tragiška naktis Atlante

Laivas turėjo apsaugoti nuo jūrligės

Daugeliui romantišką kelionę laivu apkartina netikėtai užklumpanti jūros liga. Nuo seniausių laikų įvairiausiomis priemonėmis bandoma kovoti su ja.
Laivas turėjo apsaugoti nuo jūrligės

Karališkojo sporto gimtadienis

Spalio 1-ąją galime laikyti buriavimo sporto gimtadieniu. Tą dieną prieš 350 metų įvyko pirmosios oficialiai užregistruotos jachtų lenktynės.
Karališkojo sporto gimtadienis

Interviu apie povandeninį laivyną, pasirinkimą ir tarnybą Lietuvai

Save kaimo vaiku vadinantis iš Zarasų rajono Dusetų kilęs Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas vasaras leidžia tėviškėje. Jam malonu pereiti per gimtąjį miestelį, susitikti jaunystės draugus.
Interviu apie povandeninį laivyną, pasirinkimą ir tarnybą Lietuvai

Jachta Lietuva

1989 metų pavasarį trys jachtos ("Lietuva", "Audra" ir "Dailė") pirmąsyk Lietuvos jūrų buriavimo istorijoje sumanė perplaukti Atlanto vandenyną. Tais laikais visuose Klaipėdos uosto laivuose dar plaikstėsi raudonos vėliavos su kūju
Jachta Lietuva

Mokslininkas užfiksavo istorinius žūklės vaizdus

Beveik prieš 80 metų įamžinta Baltijos pietryčių žūklė, pradėjus tirti nuotraukų kilmės vietą ir autorystę atvedė į Naujakuršius
Mokslininkas užfiksavo istorinius žūklės vaizdus

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.