Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Vagys, dviračiai ir kanalai susiję

Amsterdame, kuris dar vadinamas Šiaurės Venecija, 100 km ilgio 165 miesto kanalai, per 1200 tiltų. Pasiplaukiojimas kanalais nuostabus reginys.
Vagys, dviračiai ir kanalai susiję

Barselona – laukinės pakrantės perlas

Barselonoje įprastas gyvenimas – linksmybės restoranuose ir gatvėse iki paryčių.
Barselona – laukinės pakrantės perlas

„Natūra 2000“ užkirs laivybą į Rygą?

Latvijoje įsiplieskė konfliktas tarp aplinkosaugininkų ir uostininkų. Tarp Baltijos jūros ir Rygos įlankos esanti Irbės protaka su visomis aplinkinėmis teritorijomis planuojama įtraukti į ypatingai saugomų Latvijos teritorijų sąrašą „Natūra 2000“.
„Natūra 2000“ užkirs laivybą į Rygą?

Odesos keleivinės laivybos blizgesys ir skurdas

Beveik kiekviename Odesos pristatyme nurodoma, kad šiuolaikinio dizaino ir techninių galimybių jūrų keleivių stotis prilygsta analogiškiems kompleksams Europoje ir stambiausiuose pasaulio miestuose.
Odesos keleivinės laivybos blizgesys ir skurdas

Stebina surastų lobių dydžiai

Gerėjant paieškos vandenyje technikai, vis dažniau surandami nuskendę laivai su lobiais. Tokių atvejų tik daugės, nes lobių paieškomis dideliuose gyliuose specializuojasi ištiso kompanijos. Lobių paieškos yra pelningas verslas, nes didesnė

Povandeninis laivas su irklais

Olandijos Alkmaro miesto muziejaus kieme eksponuojama prieš 390 metų sėkmingai išbandytos submarinos šiuolaikinė rekonstrukcija.
Povandeninis laivas su irklais

„Turtle“ – submarinos protėvis

1775  metais JAV buvo sukonstruotas ir pastatytas pirmasis karinis povandeninis laivas „Turtle“ („Vėžlys“).
„Turtle“ – submarinos protėvis

Pasakorių mėgiamos žuvys

Prie Lietuvos krantų sugaunamos trys plekšnių rūšys ir otas. Labiausiai paplito upinės plekšnės.
Pasakorių mėgiamos žuvys

Žuvys su pabaisų įvaizdžiu

Juostažuvės puošia žinynus ir muziejų rinkinius, nors tai mažiausiai pažintos jūros žuvys.
Žuvys su pabaisų įvaizdžiu

Žuvys, kaip ir paukščiai, žieduojami

Ženklinimas nuo seno naudojamas būdas žuvų elgsenai tirti. Žymekliai padėjo nustatyti Baltijos jūros žuvų keliones, atsivėrė margas žuvų migracijų žemėlapis.
Žuvys, kaip ir paukščiai, žieduojami

Žvejų šventės: tarp tradicijos ir naujovių

Žvejai ir jūreiviai turi savo profesines šventes. Tačiau retas dalyvis, o ir pats žvejys sklandžiai ir suprantamai gali paaiškinti tikrą žvejų ir Jūros šventės paskirtį bei jų atsiradimo aplinkybes. Šventėse
Žvejų šventės: tarp tradicijos ir naujovių

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.