Archyvas
„Kavinės džentelmenų“ palikimas
Šiandien visame pasaulyje žinoma Loido draudimo birža už savo pavadinimą turi būti dėkinga vienos anglų kavinės savininkui Edvardui Loidui.
Laivas vienam reisui
Laivybos istorijoje yra keli atvejai, kai buvo pastatyti laivai, skirti tik vieninteliam reisui atlikti – tarp jų ir „Kleopatra“.
Jūros lobių ieškotojų netektys
Teismo sprendimas gali užkirsti kelią lobių paieškoms jūrų dugne ir jų iškėlimui.
Ieškojo sąsiaurio – apiplaukė pasaulį
1519 m. rugsėjo 20 d. iš San Lukar de Barramedos uosto Ispanijoje išplaukė penkių senų karavelių flotilė. Tikriausiai niekas iš 265 ekspedicijos dalyvių neįtarė, kad po trijų kelionės metų vėl
Kas atrado Ameriką?
Genujos jūrininkas Kristupas Kolumbas gal ir nebuvo pirmasis europietis, apsilankęs Amerikos kontinente.
Žūklė ir jūros gyvūnai metaliniuose piniguose
Baltijos jūros šalyse išleista ne tiek jau daug monetų su jūros augalų ir gyvūnų vaizdais.
Tiesa iš ryklio nasrų
Nuožmūs jūros gyvūnai rykliai gali ne tik be didelių pastangų perkasti žmogų pusiau, bet būti ir pavojingais liudytojais. Štai kokia netikėta istorija atsitiko prieš porą šimtmečių.
Kiek statinių telpa į laivą?
Nuo seniausių laikų pirkliai stengėsi statyti kuo didesnius laivus, kad juose tilptų kuo daugiau prekių. O uostininkai suko galvą, kaip nustatyti teisingą rinkliavą skirtingo dydžio laivams.
Nameliai – vėžiams atsiskyrėliams
Vėžiai atsiskyrėliai tapo tūkstančių žmonių kūrybos įkvėpimo šaltiniu ir netgi pelno kaupimo priemone.
Audringa Baltija primena praeitį
Po kiekvienos stipresnės audros Baltijos paplūdimiuose ties Klaipėda lieka gausybė „jūros dovanų“.
Šią savaitę bangos išmetė į krantą žvejų laivą. Praėjusią savaitę pastebėta vandenyje plūduriuojanti didelio laivo nuolauža.
Galas admiroliškai taurelei
Didžiosios Britanijos karališkojo laivyno jūreiviai šiemet paminėjo „Juodosios taurelės dieną“. Laivyne buvo tradicija pusiaudienyje išgerti porciją grogo.
Jūreivių dainos burlaiviuose
Tais laikais, kai jūros plotų dar nedrumstė variklių dundesys ir tik vėjas švilpaudavo tarp burlaivio vantų, denyje dažnai skambėdavo dainos, sklindančios iš įsisūrėjusių vyriškų gerklių.
Jauniausias muziejus prilygsta seniausiems
Jūrų muziejaus atidarymas visuomet daro įspūdį, nes tai yra retas reiškinys. Seniausi pasaulio jūrų muziejai jau skaičiuoja šimtmečius.
Vandens gyvūnai miestų herbuose
Gilias tradicijas turi miestų ir giminių herbai. Ši vaizduojamojo meno šaka per amžius suformavo savitą simbolių kalbą. Čia išraiškos priemonių nėra daug, tad tekdavo taupiai, keliais ženklais ir spalvomis nusakyti
Kultūros objektai – prie vandens
Daugelis Europos, o taip pat ir pasaulio uostamiesčiu, kultūrinius objektus, kaip operos ir baleto ar muzikinius teatrus turi prie vandens.
Povandeniniai laivai - muziejų eksponatai
Ukrainoje, šalia Sevastopolio, planuojama įrengti muziejų povandeniniame laive.
Tai būtų neįprastas povandeninis laivas, o 1905 metais pastatytas ir dar Rusijos carinei armijai tarnavęs laivas „Skat“.
Ilgaamžis Edistono švyturys
Prieš 312 metų pirmą kartą uždegtas, iki šiol laivus apie pavojingas vietas perspėja garsusis Edistono švyturys.
Vilhelmo kanalas užkertamas laivybai
Vakarinėje Lietuvos dalyje yra visiškai užmirštas atraktyvus vandens kelias – Vilhelmo kanalas. Panašius dirbtinius vandens telkinius kitos šalys dažniausiai išnaudoja pritraukti į kraštą didesniam kiekiui turistų.
Džiovintos menkės - kulinarinis paveldas
Džiovintos žuvys ir jūros žinduolių mėsa buvo tradicinis eskimų, samių ir kitų šiaurės tautų maistas. Viduramžiais džiovintos menkės buvo pagrindiniai konservai kariūnams ir jūreiviams. Ir šiais laikais jos lieka viena
Rauginta strimelė – atgrasaus kvapo šiaurės valgis
Lankantis Švedijoje, neabejoju, jus pavaišins labai įdomiu šiauriečių virtuvės valgiu - rauginta žuvimi. Apie šį patiekalą yra daug įvairiausių pasakojimų, nuotaikingų ir net liūdnų istorijų. Šis žuvų ruošimo būdas mena
Silkutės ant šventinio stalo
Kalėdų išvakarėse, Kūčių vakarą, namuose tvyro džiugaus laukimo ir išsipildymų nuotaika. Tradiciniame dvylikos patiekalų derinyje išsiskiria archaiškiausias šventinio stalo valgis – žuvis.
Žvejo amatas ir žuvys evangelijos šviesoje
Senasis ir naujas testamentas tapo kiekvieno išprususio žmogaus pasaulio supratimo dalimi. Įvairiais nematomais saitais šventasis raštas persmelkė klasikinę ir moderniąją literatūrą, dailę, filosofiją, religijotyrą, kitas sritis. Apžvelgsime žvejybą pirmojo tūkstantmečio