Įdomybės
Kodėl skandinavų vikingai aplenkė Klaipėdą?
Europos jūrinėje istorijoje daug kur yra skverbiamasi į vikingų laikus, nes jie kraštams tarsi įkvėpė jūrinės dvasios.
Dirbtinės salos žengs į Baltijos jūrą
Baltijos jūroje gali būti pradėtоs formuoti salos, skirtos ne krovai, o pramogai ir gyvenamųjų namų rajonui statyti.
Uosto akvatorijos akmenims - kultūrinė paskirtis
Gilinant uostą iš jo akvatorijos iškeltiems akmenims skirta nauja itin patraukli misija.
Atstato nuo jūros priešų gynusią tvirtovę
Lenkijoje yra išlikę 109 objektai, kurie mena Lenkijos karalystės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės federaciją arba Žečpospolitą - Abiejų tautų respubliką.
Ar gėlynuose bus jūrinių akcentų?
Iki šiol Atgimimo aikštėje buvęs labiausiai jūrinis Klaipėdos gėlynų akcentas - apsodinamas laivelio maketas jau visais lygiais vadinamas kiču.
Karinę patirtį perėmė keleiviniai laivai
Baltijos jūroje ir net Klaipėdos uoste buvo galima pamatyti keletą laivų, kurių margumas sukelia šypseną, pagerina nuotaiką.
„Clotilda“ - paskutinis amerikiečių vergų laivas
„Paskutinė kelionė į vergiją“ – taip vadinasi žurnale „National Geographic“ šiais metais paskelbtas straipsnis apie neseniai atrastas paskutinio žinomo amerikiečių vergų laivo „Clotilda“ liekanas.
Kapitono Roberto Grėjaus kelionės
Rugsėjo 30 dieną sukako 233 metai, kai iš Bostono išplaukė du maždaug 25 metrų ilgio trijų stiebų burlaiviai „Lady Washington“ ir „Columbia Rediviva“. Taip prasidėjo pirmoji amerikiečių kelionė aplink pasaulį.
Indijos vandenyno piratas
Johnas Bowenas laikomas vienu iš turtingiausių piratų, veikusių Piratų Aukso amžiaus laikotarpiu, ir vieninteliu, kuris savanoriškai pasitraukė iš šio „verslo“.
Piratų vėliava povandeniniuose laivuose
Piratų Aukso amžiaus laikais (1650-1730) jūros plėšikų laivuose plevėsavusią „Linksmojo Rodžerio“ vėliavą dabar kelia povandeninių laivų įgulos. Tokia praktika atsirado per Pirmąjį pasaulinį karą ir tęsiasi iki šių dienų.
Britų povandeniniai laivai Baltijoje
Daugiau kaip prieš 100 metų Suomijos įlankoje anglų jūrininkai nuskandino 7 savo povandeninius laivus, kad nereikėtų jų atiduoti priešui.
Gandai ir tikrovė apie rusų kreiserio aukso lovį
Prieš 115 metų gegužės 20 dieną po Cusimos mūšio Japonijos jūroje nuskendęs rusų kreiseris „Dmitrij Donskoj“ vis dar guli dugne, o jį iškelti žadėję Pietų Korėjos lobių ieškotojai dabar sėdi
Girtas jūreivis: įvaizdis ir tikrovė
Girto jūreivio įvaizdis mituose, dainose ir grožinėje literatūroje egzistuoja lygiai tiek pat ilgai, kaip ir pati jūreivystė. Tai yra šimtmečiais gyvavusios tikrovės atspindys.
Sulauksime Jūros šventės proginių monetų
Lietuvos banko valdyba patvirtino, kad šiais metais išleis Jūros šventei skirtas monetas.
Lėktuvnešio atradimas sutapo su filmo sukūrimu
Šių metų spalio 18 dieną Ramiame vandenyne 5400 metrų gylyje aptiktas II pasaulinio karo metais nuskandinto Japonų lėktuvnešio „Kaga“ korpusas.
Kasdieninis piratų gyvenimas
Piratų Aukso amžius pagimdė nemažai žavingų mitų, kurie šiandien stipriai veikia mūsų supratimą apie piratus. Istorikai atskleidė proziškesnę jų gyvenimo pusę.
Nojaus traukinys važinėja po Europą
Nojaus traukiniu vadinamas skirtingai išdažytų konteinerių meno kūrinys ant bėgių užsuko ir į Baltijos jūros regioną.
Lenkų pasirodymas klaipėdiečius nustebino
Klaipėdos laivininkų mokyklos moksleiviai gerokai nustebo, kai pamatė, kad jų bendraamžiai atplaukė į svečius su senu žvejybiniu laivu.
Lietuvos pasieniečių kateris patruliuos Italijoje
Ir šiemet Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių rinktinės kateris tris mėnesius patruliuos emigracijos zonoje Viduržemio jūroje.
Juodasis Semas - Robinas Hudas jūroje
Nors jo 330-osios gimimo metinės vasario 23-iąją ir nebuvo atskirai paminėtos, tačiau jau kelinti metai istorikai bei pasaulinė žiniasklaida po kaulelį narsto vieno romantiškiausio ir turtingiausio pirato Samuelio Bellamy (1689-1717)
Kapitono R.Vetermano „pamokos“
Ne vieną amžių jūreivystėje buvo laikomasi nerašyto įstatymo, kuris skelbė, kad kapitonas laive yra pirmas asmuo po Dievo. Neretai tokia kapitonų galia paversdavo juos tikrais tironais, kaip tai atsitiko kliperyje
Kreiserio talismanas - kiaulė
Į tolimus žygius išplaukiantys karo laivai, norėdami visada turėti šviežios mėsos, neretai pasiimdavo gyvas kiaules. Viena iš jų netikėtai tapo britų kreiserio „Glasgow“ talismanu.
Ar taps 2019-ieji Elingo metais?
Kad ir vėluojant 2019 - uosius Klaipėdoje siūloma skelbti Didžiojo elingo metais, nors tai daliai žmonių ir kelia sąmyšį.