Įvairenybės
Lietuvoje - nauji valstybiniai vandens keliai
Tikimasi, kad dar kadenciją baigianti Vyriausybė patvirtins vidaus vandens kelių sąrašą su 45 kilometrais naujų ruožų.
Kodėl prekyboje neįsitvirtino atominiai laivai?
Praėjusiame amžiuje vyko lenktynės ne tik dėl pakilimo į kosmosą, bet ir dėl atominių technologijų panaudojimo.
Laivai muziejai Europoje sulaukia pagarbos
Europoje yra daugybė pavyzdžių, kai dešimtmečius žmonėms tarnavę laivai su malonumu statomi prie krantinių kaip muziejiniai eksponatai.
Ukrainos jūriniame sektoriuje - korupcija ir apgaulė
Tai kas šiuo metu vyksta Ukrainos jūrinėse srityje Lietuva „praėjo“ gal kokiais 1994-2000 metais.
„Brexit“ padarinius švelnins ir DFDS
Artėjant kovui, kai Jungtinė Karalystė pasitrauks iš ES, atsiranda vis daugiau nerimo, kaip dirbs žemyninę Europą su britų sala jungiančios gausios jūrų keltų linijos.
Vilionės į pamarį - ir per krašto kulinariją
Su gera išmone beveik visą pamarį galima paversti išskirtiniu turizmo traukos objektu.
Senieji Klaipėdos kanalo tiltai ir „prieplaukos“
Prie Klaipėdos kanalo buvo daugybė tiltų, kurių liekanos tebestyro iki šiol. Taip pat yra ir prieplaukų, kurias tokiomis sunku pavadinti.
Klaipėdos kanalas su barbarų krašto požymiais
Aplink Klaipėdą turime unikalių turizmo objektų, kurie susieti su vandeniu, galima laivyba, bet nesugebame jų panaudoti.
„Raketos“ užmiršo Nemuną, skrodžia Dnieprą
Dalis lietuvių dar prisimena nuostabias keliones greitaeigiais kateriais iš Klaipėdos į Kauną per Nidą ir Jurbarką.
Švyturiai turės džiuginti žmones
Lietuvos pakrantėse, įskaitant ir Kuršių marias, yra tik septyni švyturiai, bet jų pritaikymas turizmo reikmėms tebėra akmens amžiuje. Kaip atverti švyturius visuomenei Lietuva galėtų pasimokyti net iš lenkų, nekalbant apie
Vėl džiugins Kalifornijos jūrų liūtai
Po penkerių metų pertraukos į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo sceną vėl sugrįžta žiūrovų pamėgti Kalifornijos jūrų liūtai.
Niufaundlendo žvejys - pirmasis jūrų robinzonas
Vienišų jūros vilkų kelionių per jūras ir vandenynus pradininkas buvo danų kilmės amerikietis Alfredas Johnsonas. Jis 1875 m. vienas sėdo į nedidelę žvejų dorę ir pakėlęs bures leidosi per Atlantą.
Kranto piratai
Vadinamieji „kranto piratai“ atsirado gilioje senovėje. Jų grobiu tapdavo pakrantėse nuskendusių laivų jūreiviai ir jų krovinys.
Jūrinės tatuiruotės - muziejaus eksponatai
Ne taip dažnai išvysi jūrines tatuiruotes. Nors tatuiruotės skirtos demonstruoti viešai, bet dalis jų yra labai intymios kūno detalės.
Pamario gamtos ir kultūros žemėlapiai
Vokietijoje buvo išleistas unikalus Kuršių marių ir jos prieigų žemėlapis, kuri tiksliai nupiešė iš Nidos kilęs Ričardas Pyčas. Pirmuoju Klaipėdos krašto kraštotyriniu žemėlapiu reikėtų laikyti XX amžiaus pradžios Klaipėdos krašto
Jūriniai eksperimentai rankinėmis antenomis
Apie rankines antenas, kurios dar vadinamos virgulėmis, dauguma žmonių turėjome supratimą, kad jos skirtos tik naudingoms iškasenoms, įskaitant vandens gelmių vietas, kasant šulinius, ieškoti.
Pajūrio gamta Baltijos šalių pašto ženkluose
Pašto ženklai unikalūs tuo, kad juose palikti istorijos įspaudai. Ypač įdomūs pajūrio gamtos ir gyvenimo būdą atspindintys pašto ženklai.