Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Vaikystėje visada svajojau apie jūrą ir svetimus kraštus. Svajonė išsipildė - sėdim su laive dirbančiu vietiniu Saidov ir grožimės ekvatoriaus saulėlydžiu - Žydrūnas Naujokas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

„Optimizavimo“ grimasos jūriniame versle

Valentinas Dolgopolovas Jūrų kapitonas Klaipėdos jūrų bendruomenė lieja karčias ašaras - Vilniuje sumanyta Lietuvos saugios laivybos administracijos optimizacija sulaukia nuostabos ir protestų.

Prie Būtingės plūduro – profesionalūs kapitonai

Į Lietuvos jūrų kapitonų klubą pasiprašė įstoti profesionalus jūrininkas, laivyno kapitonas, dirbantis Būtingės naftos terminale.
Prie Būtingės plūduro – profesionalūs kapitonai

Metų jūrininkai – uostamiesčio jūrinis veidas

„Klaipėdos“ dienraštis jau aštuntą kartą surengė Metų jūrininko rinkimus. 2016 metais šios nominacijos laimėtoju tapo kompanijos „DFDS Seaways“ kelto „Athena Seaways", kuris plaukioja tarp Klaipėdos ir Vokietijos Kylio, kapitonas Henrikas

Kapitonas iš Klaipėdos – ginkluotos apsaugos laive

Klaipėdietis jūrų kapitonas Juozas Liepuonius bene pirmasis iš lietuvių į piratų zoną paklius ne kaip prekybinio, o kaip apsaugos laivo kapitonas.
Kapitonas iš Klaipėdos – ginkluotos apsaugos laive

Netradicinis kapitonas iš Lietuvos

Lietuvos jūrininkus galima sutikti įvairiuose pasaulio uostuose ir laivynuose, neretai jie dirba ir netradiciniuose laivuose ar įrenginiuose.
Netradicinis kapitonas iš Lietuvos

Uosto tarnybų veikloje būta džiugių akimirkų

Anksti tapęs jūrų kapitonu plateliškis Arvydas Aleksas Narmontas gyvenime nebijojo imtis atsakomybės pačiais sunkiausiais atvejais. Šiuo metu A.Narmontas jau baigė tarnybą Uosto kapitono tarnyboje. Bet prieš tai jis tapo Klaipėdoje

Misija – uoste žadinti lietuviškumą

Ričardas Lučka Klaipėdoje yra vienas iš tų jūrininkų pagal kurį gretinamas nacionalinio Lietuvos jūrų laivyno kapitono įvaizdis.
Misija – uoste žadinti lietuviškumą

Perdavė uostą nacistinei Vokietijai

Apie antrąjį nepriklausomos Lietuvos Klaipėdos uosto kapitoną Adomą Daugirdą mažiau žinoma. Klaipėdos uosto kapitono tarnyba jau buvo sukurta, reikėjo tik ją išlaikyti ir vykdyti numatytas funkcijas.
Perdavė uostą nacistinei Vokietijai

Sovietmetį pamirštas uosto kapitonas

Ilgus dešimtmečius apie pirmąjį Klaipėdos uosto kapitoną Liudviką Stulpiną nieko nekalbėta. Jo tarsi nebuvo, nors jis Klaipėdos uostui ypač reikšmingas.
Sovietmetį pamirštas uosto kapitonas

Sunkus uosto kapitono dešimtmetis

Ant Klaipėdos uosto kapitono Nikolajaus Severinčiko jūrinės uniformos kitelio šiek tiek žemiau jūrų kapitono ženklo buvo pritvirtintas „Harbour Master“ numeris 1. Pats N. Severinčikas sakydavo: pirmuoju kapitonu Klaipėdos uosto istorijoje
Sunkus uosto kapitono dešimtmetis

Nepamirštami ežerų krašto jūrininkai

Man, kaip žmogui susietam su jūrą, džiugu, kad ežerų kraštas davė Lietuvai daugybę garsių jūrininkų. Netgi dabartinis Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas admirolas Kęstutis Macijauskas kilęs nuo Dusetų ežero Ignalinos
Nepamirštami ežerų krašto jūrininkai

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.