Knygos
Karališkojo laivyno kronikų meistras
Britų rašytojas, leidęs savo knygas airiška pavarde Patrick OʹBrian (1914-2000), praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje tapo populiariausiu istorinių jūreivystės nuotykių romanų autoriumi.
Verbuotojų gaujos ir karaliaus šilingas
Junginėse Karalystėse 18-19 amžiais buvo paplitęs slengas „paimti karaliaus šilingą“, kuris reiškė sutikimą tarnauti Karališkajame karo laivyne.
F.B.Litkė - jūreivis ir geografas
Rugsėjo 28-ąją sukako 223 metai, kai gimė garsus Rusijos navigatorius, geografas ir Arkties tyrinėtojas Friedrichas Benjaminas von Lütke.
Legendinė Karibų jūros piratė
XVIII amžiaus pradžioje po Karibų jūrą klajojusios piratų bendražygės Mary Read gyvenimas buvo toks įspūdingas ir romantiškas, jog apie jį jau beveik tris šimtus metų iki pat šių dienų sklinda
Jūros suviliotas Džekas Londonas
Džekas Londonas, jau tapęs pasaulio garsenybe ir geriausiai apmokamu rašytoju, staiga nutarė viską mesti ir plaukti aplink pasaulį nedideliu burlaiviu „Snark“.
Sukilėlių desantas prie Juodkrantės
Prieš 156 metus per Baltijos jūrą į Lietuvą buvo gabenami ginklai sukilėlių karo vadui Z, Sierakauskui, kurio palaikai pernai buvo atrasti Gedimino kalne ir netrukus bus iškilmingai palaidoti.
Kelionių magija knygų puslapiuose
Latvis ir estas, du skirtingo likimo literatai, turėjo tą pačią aistrą – pažvelgti į pasaulį keliautojų, naujų žemių atradėjų ir tyrinėtojų akimis.
Jūrininkas, rašytojas ir nuotykių ieškotojas
Jei jus domina jūros nuotykiai, pradėkite nuo kapitono Frederiko Marryato romanų, kurie buvo užkariavę XIX amžiaus skaitytojų širdis ir tebejaudina marinistinės literatūros mėgėjus iki šių dienų.
Pramanyta ir tikra piligrimų laivo istorija
Kapitonas ir dalis įgulos, pabėgdami iš rimtai pažeisto laivo jūroje, paliko jame apie tūkstantį piligrimų, keliaujančių į Meką.
Airijos piratų karalienė ir jos didvyrė
Airių rašytoja Anne Chambers išleido bestseleriu tapusią knygą apie legendinę moterį, kuri 40 metų valdė sausumą ir jūrą vakarinėje Airijos pakrantėje.
Žurnalistės debiutas su jūrine knygele vaikams
Žurnalistė Ramunė Bandzienė išleido knygelę vaikams „Kalėdinė uosto istorija. Laivas paplūdimyje“.
„Visas pasaulis po tavo kojomis“
Taip vadinosi prieš keletą metų Švedijoje mano aplankyta paroda, pristatanti rašytojų, žurnalistų, istorikų ir geografų kūrybą apie geografines keliones ir atradimus. O ką mes galėtume pateikti panašiai parodai, jei ji
R.Stivensonas ir jo „Lobių sala“
Ne viena mėgstanti knygas karta išaugo skaitydama nuotykių romaną „Lobių sala“, kuris išversta į 26 kalbas, tarp jų ir į lietuvių.
Karas dėl Dženkinso ausies
Beveik prieš 300 metų ispanų karo laivo vadas nupjovė ausį kontrabandines prekes plukdžiusiam britų pirkliui. Šis įvykis paspartino karo pradžią tarp Didžiosios Britanijos ir Ispanijos.
Hermanas Melvilis - jūreivis ir rašytojas
ūreivis ir rašytojas, klasikinio amerikiečių romano „Mobis Dikas, arba banginis“ autorius. Taip dažniausiai pristatomas rašytojas Hermanas Melvilis (1819-1891).
Pasirodė nauja marinistinė knyga
Baigiantis 2016 metams marinistinės literatūros lobynas pasipildė dar viena jūrine knyga.
Knyga „Žmogus ir jūra“ reabilituoja žveją
Išvydęs Savelijaus Golubevo fotografijų knygą - albumą jūrų kapitonas Sigitas Šileris su jam būdingu šmaikštumu pasakė: „knygoje pamačiau „pro memoria“ Lietuvos laivynui“.
Nuo „vėjų burėse“ iki miražų
Pristatyta Salio Šemerio atsiminimų knyga „Apie vėjus burėse, galvoje ir kišenėse“, kurią išleido Lietuvos jūrų muziejus. Joje tarsi atskleista visa epocha – panaudoti Salio Šemerio įrašai nuo XIX amžiaus pabaigos
Gailestingas piratas iš „Visuotinėje piratavimo istorijos“
Afrikos pakrantėse ir Indijos vandenyne kelis metus siautėjęs Edvardas Anglas laikomas humaniškiausiu XVIII amžiaus piratų kapitonų.
Rusų marinistinės literatūros flagmanas
„Aš, kaip rašytojas ir publicistas, buvau vienas iš tų literatūrinių matrosų, kurie nebijo audrų ir nepalieka laivo pavojaus minutėmis“ – taip save vertino XIX a. rusų rašytojas Konstantinas Staniukovičius (1843-1903).
„Ilgesio tiltai” – tarp Klaipėdos ir Atlanto
Ilgi mėnesiai be šeimos jūroje, nuolat siaučiančios audros ir daugybė laiškų iš Klaipėdos į jūrą ir atgal. Tokia jūrininko Žydrūno Naujoko šeimos istorija sudėliota ką tik išleistoje knygoje „Ilgesio tiltai.
Pristatyta gyvenimo knyga „Tvenkinių kvapas“
Žuvininkystės tarnybos darbuotojas Valdas Gečys pristatė savo knygą „Tvenkinių kvapas“.
Prisiminimai apie jūrą, bures, žmones, literatūrą
Šiltoje aplinkoje Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpėje vykusiame Venantos Butkaus knygos “Burėse – Baltijos vėjas. Buriuotojo užrašai” pristatyme netrūko netikėtumų.
Knyga apie tarptautinius gretinamuosius jūrų žuvų tyrimus
Praėjusių metų pabaigoje žuvų tyrėjai iš Vokietijos pranešė džiugią naujieną: Olandijos mokslininkai apibendrino 30 metų tarptautinius jūros žuvų tyrimus dugniniais ir pelaginiais tralais/ velkatinkliais ir išleido „Keltų, Šiaurės ir Baltijos