Legendos
Danijos princesės Dagmaros brangenybės
Taip buvo pramintas carinės Rusijos transatlantinių lainerių ketvertukas, kuris ne kartą keitė vėliavas bei pavadinimus, atlaikė du pasaulinius karus ir paliko istorinį pėdsaką pasaulio jūrose.
Neplanuota britų kelionė aplink pasaulį
Komodoras George'as Ansonas 1740 metų rudenį leidosi į vieną dramatiškiausių kelionių Didžiosios Britanijos jūrų laivyno istorijoje.
Mirtini spąstai juodabarzdžiui piratui
Nedidelėje Ocracoke saloje prie Šiaurės Amerikos krantų kiekvienų metų spalio pabaigoje trys laivai atkuria paskutinį pirato Juodabarzdžio ir britų leitenanto Maynardo komandų mūšį, kuris įvyko 1718 metais.
Paslaptingas prancūzų pirato lobis
Legenda pasakoja, kad prieš 290 metų prancūzų piratas Olivieras Levasseuras, stovėdamas su kilpa ant kaklo, nusviedė savo karolius į minią, stovinčią priešais kartuves, ir sušuko: „Mes tresors à qui Saura
Pirmasis europietis atvėręs kelią į Aziją
Portugalai pagerbė garsaus jūrininko Bartolomėjaus Diaso atminimą, kuris prieš 520 metų gegužės 29 d. žuvo per audrą netoli Gerosios Vilties kyšulio, kurį pranašiškai buvo pavadinęs Audrų kyšuliu.
Barono iš Estijos karjera
Šių metų sausyje grupelė estų kartu su savo šalies prezidente nusibeldė net iki Antarktidos, kad primintų pasauliui, jog šį žemyną prieš 200 metų atrado jų žemietis vokiečių baronas Fabianas von
Laivų katės - jūreivių kompanionės
Jei ne laivų katės, pasaulio žemėlapis šiandien galėjo atrodyti kitaip – įsitikinęs vokiečių rašytojas Detlefas Bluhmas.
Nuo kaperio iki Bahamų gubernatoriaus
Daugiau kaip prieš 300 metų parašyta knyga „Kelionė aplink pasaulį“ padėjo jos autoriui, anglų jūrininkui ir piratų medžiotojui Woodesui Rogersui (1679-1732), ne tik išbristi iš skolų, bet ir išgarsėti.
„Mayflower“ laivas ir jo keleiviai
Greitai bus minimas 400 metų jubiliejus, kai į dabartinę JAV teritoriją įžengė puritonai.
Locmanas pražudęs garlaivį tapo admirolu
Ant seklumos užplaukęs ir bangų sunaikintas išskirtinis amerikiečių garlaivis „Great Republic“ iki šiol nestokoja jūreivystės istorikų dėmesio.
Drąsiausia moteris Amerikoje
Amerikietė Ida Lewis, ilgametė „Lime Rock“ švyturio prižiūrėtoja Rodo saloje, išliko tėvynainių atmintyje kaip didvyrė gelbėjusi jūroje skęstančius žmones. 2018 metais jos garbei viena Arlingtono nacionalinių kapinių gatvė buvo pavadinta
Vergijos ir laisvės paženklinta škuna
Lygiai prieš 180 metų burlaivyje „Amistad“ įvyko sėkmingas Afrikos vergų sukilimas. Šiandien to laivo kopija plaukioja po pasaulį skleisdama idėją apie žmogaus teisę kovoti už savo laisvę.
Kas parašys knygą apie jūrininką Teodorą Daukantą
„Galbūt, atsiras Lietuvoje ar Rusijoje rašytojas ar istorikas, kuris sugebės parašyti biografiją arba biografinį romaną apie Fiodorą Juljevičių Dovkontą ...“
Submarinos keleivis... Kupranugaris
Ši istorija, ko gero, tėra lakios fantazijos vaisius, tačiau ji turi realų pagrindą ir daugelį metų atkakliai klajojo per daugelio leidinių puslapius, o dabar neretai pateikiama ir marinistų tinklaraščiuose.
DIDŽIOJI ADMIROLO NELSONO MEILĖ
Horacijaus Nelsono (1758-1805) ir Emos Hamilton (gimusi Amy Lyon, 1765-1815) meilės istorija 18-to amžiaus pabaigoje buvo tapusi didžiausiu skandalu to meto Europoje.
Lietuvio pėdsakai Šv. Lauryno upėje
Iš reiso su naujos kartos laivu „Innovator“ grįžęs jūrų kapitonas Juozas Liepuonius teigė turėjęs malonų pokalbį su šv. Lauryno upės locmanais.
Klaipėdoje ieškos asmenybių namų
Klaipėdos mieste yra sukurtas jūrinių asmenybių sąrašas, kurį patvirtino uostamiesčio įvaizdį formuojanti itin svarbi komisija.
„Kolumbo kiaušinio“ istorija
Ši sparnuota frazė, susijusi su jūrų keliautoju Kristupu Kolumbu, reiškia netikėtą ir paprastą genialios idėjos įgyvendinimą.
Škotų pirato karjera baigėsi kartuvėse
Piratų Aukso amžiaus laikais dauguma „sėkmės džentelmenų“ plėšikaudavo prie Pietų Amerikos krantų, o Europą supančiose jūrose nepriklausomų piratų, kurie „medžiotų“ neturėdami savo valdovo leidimo (Letter of marque), praktiškai beveik nebuvo.
Robinzonė iš Prancūzijos
Tarp „robinzonų“, negyvenamose salose atsidūrusių nelaimėlių, būta ir kelių moterų. Viena jų – kilminga ir turtinga prancūzė Margarita de la Roke.
Amerikos laivyno legenda
Šių metų birželio 18 dieną Anapolyje ir Sankt Peterburge buvo paminėtos pirmojo Amerikos nepriklausomybės karo laikų laivyno vado ir carinės Rusijos kontradmirolo Džono Polo Džonso (John Paul Jones) 225-osios mirties
Moterys burlaivių pasaulyje
Jūreivystės istorijoje savo pėdsakus paliko bent kelios XVIII a. moterys apsimetinėjusios vyrais.
Maištas pražudė šiaurės didvyrį
Hadsono įlankos pakrantėse iki šiol gyvuoja padavimas apie čia klajojantį žilabarzdį vaiduoklį, kuris neramiai dairosi į šiaurę tarsi kažko ieškodamas.
Trafalgaro mūšio didvyris
Garsaus Didžiosios Britanijos marinisto Viljamo Ternerio paveikslas, nutapytas 1839 metais, užtikrino nemirtingą šlovę britų karo laivui „Temeraire“, nors jis dalyvavo tik viename jūrų mūšyje.