Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Amsterdame bus vieno laivo muziejus

Amsterdame, panašiai kaip Stokholme, kur yra garsioji „Vaza“, planuojama įrengti vieno laivo muziejų.
Amsterdame bus vieno laivo muziejus

Jūrininkas, korsaras, kalinys ir... garsus marinistas

Istorijoje būta daugybė atvejų, kai jūra, piratavimas, kalėjimas, nelaimės žmogų užgrūdindavo ir ištraukdavo iš jo... meno šedevrus.  
Jūrininkas, korsaras, kalinys ir... garsus marinistas

Tris metus leis jūrinės istorijos ženklus

Lietuvos paštas skirs dėmesio Lietuvos jūrinei istorijai pažymint jos 100-mečio renginius.  
Tris metus leis jūrinės istorijos ženklus

Paminklui – ne, jūriniam keliui – taip

Jūros veteranai toliau vysto idėją Klaipėdoje pastatyti paminklą buvusiam ir kaip dūmas išnykusiam Lietuvos laivynui.

Su kamera į tylos pasaulį

Šiemet sukanka 60 metų, kai jūrų gelmių tyrinėtojas prancūzas Žakas Ivas Kusto pristatė po vandeniu filmuotą kino juostą „Tylos pasaulis“. Tačiau povandeninio filmavimo pirmenybė priklauso ne jam.
Su kamera į tylos pasaulį

Jūros dainius su teptuku rankose

Retas kuris menininkas savo gyvenimu ir kūryba buvo taip artimai susijęs su jūra, jūreivių gyvenimu ir darbu, kaip rusų dailininkas Ivanas Aivazovskis (1817-1900).
Jūros dainius su teptuku rankose

Undinių skulptūros - ir žavi, ir šokiruoja

Pasaulyje yra beveik 160 skulptūrų, kuriose vaizduojamos iki pusės apnuogintos undinės. Jūrų deivės skulptūrą planuojama pastatyti ir Klaipėdoje.
Undinių skulptūros - ir žavi, ir šokiruoja

Menkės – religijoje ir mene

Įvairiuose kraštuose menkės mena ekonomikos kūrimosi laikotarpius. Menkių galima aptikti Skandinavijos ir Baltijos jūros kraštų religijoje ir mene.
Menkės – religijoje ir mene

Dailės kūriniuose - nuostabūs Rytprūsių vaizdai

Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugija „Nidden“ nuolat rengia parodas, kur pristatoma XIX–XX amžiaus tapyba iš Aleksandro Popovo rinkinio.

Iš Pamario – už Atlanto

Marinistinių televizijos laidų „Jūros spalvos“ kūrėją Juozą Mažoną žurnalistiniai keliai buvo nuvedę netgi į JAV Teksaso valstiją, kur emigravo pirmieji lietuviai – iš Mažosios Lietuvos.
Iš Pamario – už Atlanto

Meno jėga

Senovės Romoje jūreiviai, patyrę laivo katastrofą ir netekę pragyvenimo šaltinio, galėjo oficialiai prašyti išmaldos.
Meno jėga

Jūrų mūšiai amfiteatre

Jūros šventės nėra šiuolaikinis išradimas. Jos buvo rengiamos jau Senovės Romos laikais dar prieš Kristaus gimimą. Gal jos tada ir nepasižymėjo glamuriniu meniškumu, tačiau savo užmojais gerokai lenkė dabartinius panašaus
Jūrų mūšiai amfiteatre

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.