Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Didesne ar mažesnė rizika - nuolatinė jūrininkų palydovė. Visą laivybos istoriją galėtume vadinti ištisiniu narsumo, rizikos ir nuotykių metraščiu. - Eimutis Astikas, jūrų kapitonas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Tikėjosi rasti net „Gintaro kambario“ pėdsakus

Šiemet rugsėjį prie Lenkijos krantų rastas vokiečių laivas buvo sukėlęs vilčių, kad juo iš Karaliaučiaus krašto galėjo būti išgabentas „Gintaro kambarys“
Tikėjosi rasti net „Gintaro kambario“ pėdsakus

Iš jūros dugno į naują gyvenimą

Vokiečių povandeninis laivas „Wilhelm Bauer“, dvylika metų pragulėjęs jūros dugne, jau beveik keturis dešimtmečius yra vienu populiariausiu turistų traukos objektu Bremerhafene.
Iš jūros dugno į naują gyvenimą

Vis labiau domina nuskendę karo laivai

Kelis pastaruosius metus Europoje didėja susidomėjimas Antrojo pasaulinio karo vokiškų povandeninių laivų („submarinų“) paieškomis.
Vis labiau domina nuskendę karo laivai

Į gelmes su povandeninėmis jachtomis

Australijos kompanija „Migaloo“ pradėjo statyti privačius povandeninius laivus, dar vadinamus povandeninėmis jachtomis.
Į gelmes su povandeninėmis jachtomis

„Sensacija“ iš Estijos gelmių

Praėjusią savaitę per Lietuvą nuvilnijo sensacinga žinia - Estijos vandenyse surastas prieškario Lietuvos karo laivas „Prezidentas Smetona“. Tik ar tai kokia sensacija?
„Sensacija“ iš Estijos gelmių

Nuskendusių laivų safaris prie Sueco kanalo

Raudonoji jūra yra narų rojus. Jame yra išskirtinė vieta -  „Rūdžių maršrutas“, kuris traukia ypatingai.
Nuskendusių laivų safaris prie Sueco kanalo

„Turtle“ – submarinos protėvis

1775  metais JAV buvo sukonstruotas ir pastatytas pirmasis karinis povandeninis laivas „Turtle“ („Vėžlys“).
„Turtle“ – submarinos protėvis

Povandeninis laivas su irklais

Olandijos Alkmaro miesto muziejaus kieme eksponuojama prieš 390 metų sėkmingai išbandytos submarinos šiuolaikinė rekonstrukcija.
Povandeninis laivas su irklais

Stebina surastų lobių dydžiai

Gerėjant paieškos vandenyje technikai, vis dažniau surandami nuskendę laivai su lobiais. Tokių atvejų tik daugės, nes lobių paieškomis dideliuose gyliuose specializuojasi ištiso kompanijos. Lobių paieškos yra pelningas verslas, nes didesnė

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.