Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Noras barstyti pelenus jūroje stringa

Iniciatyva įteisinti mirusiųjų pelenų barstymą į jūrą ar upes Lietuvoje stringa, nors kitose šalyse tokios vietos yra įteisintos.
Noras barstyti pelenus jūroje stringa

Kapitonas laivą palieka paskutinis

Tai sena jūrinė tradicija, pagal kurią kapitonas, skęstant laivui, iki paskutinės minutės yra atsakingas už įgulos ir keleivių išgelbėjimą. Alternatyva tokia: arba išgelbėji juos, arba žūsti kartu su visais.
Kapitonas laivą palieka paskutinis

Kam laivui reikalingas varpas?

Daugelį šimtmečių varpai vaidino svarbų praktinį ir simbolinį vaidmenį laivų bei jų įgulų gyvenime.
Kam laivui reikalingas varpas?

Kapitono iš Horno nuotykiai

Jaukiame ir spalvingame nedideliame Horno mieste iki šiol tvyro Olandijos „aukso amžiaus“ atmosfera, primenanti tuos laikus, kai horniečių laivai leisdavosi į tolimas keliones ir grįždavo iš jų patyrę daugybę nuotykių.
Kapitono iš Horno nuotykiai

Švyturys su „žalia kepure“

Tokiu epitetu neretai apdovanojamas Varnemiundės švyturys šiaurės rytų Vokietijoje, kuris šiemet švenčia 120-ąjį jubiliejų.
Švyturys su „žalia kepure“

Paminklas negrįžusiems iš jūros

Karinio jūrų laivyno memorialas Kylio fiordo pakrantėje ties Laboe lankytojams buvo atidarytas du kartus, tarpukaryje ir po karo, bet vis tą pačią dieną – gegužės 30-ąją.
Paminklas negrįžusiems iš jūros

Istorinių laivų krantinės dar teks palaukti

Nors jau prieš penkis metus priimtas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimas, reali galimybė prie piliavietės 100 metrų ilgio krantinę pritaikyti istoriniams laivams atsiras tik maždaug po dviejų metų.
Istorinių laivų krantinės dar teks palaukti

Pagarba negrįžusiems jūrininkams

Kiekvienas uostamiestis ura sukūręs tradicijas pagerbti į jūrą išplaukusius ir negrįžusius jūrininkus.
Pagarba negrįžusiems jūrininkams

Jūrinių asmenybių sąrašas liko neišgrynintas

Lietuvos jūrų muziejaus iniciatyva parengtas žymių jūrinės kultūros asmenybių sąrašas, kuris sukėlė diskusijų audrą Jūrinės kultūros koordinacinėje taryboje. Jos nariu yra ir šių eilučių autorius.

Cerkvė tampa jūrinės maldos centru

Smiltelės gatvėje esanti Klaipėdos Mykolo Apvaizdos cerkvė, kuri jau vadinama ir jūrine cerkve, tampa Lietuvos maldų už jūrininkus centru.
Cerkvė tampa jūrinės maldos centru

Laidojimo jūroje tradicijos Maltoje

Su apsaugos nuo piratų laivu „A 963 Stern” iš Olandijos išplaukęs klaipėdietis jūrų kapitonas Juozas Liepuonius Maltoje dalyvavo neįprastoje ceremonijoje, kai jūroje buvo laidojamas jūrininkas su karstu.
 Laidojimo jūroje tradicijos Maltoje

Jūros šventė – be jūrininkų boikoto

Šių metų Jūros šventė ilgam įsimins su tam tikru kiekiu deguto medaus statinėje, kuris susijęs su Lietuvos jūrų laivininkystės problemomis.

Kur išbarstyti jūrininkų pelenus?

Klaipėdoje išlieka aktuali problema, kur išbarstyti mirusių žmonių, kurie išreiškė paskutinę valią susilieti su jūra, pelenus.
Kur išbarstyti jūrininkų pelenus?

Premjero paremta idėja įgyja vis didesnę prasmę

Šiemet gegužę per Europos jūros dieną antra kartą prie “Albatroso” paminklo, skirto išplaukusiems ir negrįžusiems jūrininkams, bus teikiamos “Albatroso” skulptūrėlės.

Jūrininkų bažnyčia žuvų žemėje

Jūrininkų bažnyčia Vokietijos Prerow gyvenvietėje yra seniausia visame Fischland (pažodžiui -„žuvų žemė“) pusiasalyje prie Baltijos jūros.

Inkaras - ne tik vilties simbolis

Inkaras – vienas seniausių ir nuostabiausių žmonijos išradimų, kuris sėkmingai mums tarnauja jau kelis tūkstantmečius. Šiandien nerasite nei vieno Baltijos pajūrio uostamiesčio ar žvejų kaimelio, kurių krantines, aikštes ir skverus
Inkaras - ne tik vilties simbolis

Kariniame laivyne – beždžionių globėjo etatas

Anglai nepralenkiami senų tradicijų gerbėjai. Jungtinės Karalystės kariniame jūrų laivyne dar nepanaikintas gerai apmokamas jaunesniojo karininko – beždžionių globėjo etatas.
Kariniame laivyne – beždžionių globėjo etatas

Krantas, kurio laiveliai išsilenkdavo

Pamario krašte sustiprėjo kultūrinis gyvenimas. Būdamas neabejingu stebėtoju ir pasinaudodamas galimybe, priminsiu dalį ryškesnių, laiko tėkmėje pasimetusių pamario žymenų, atskleidžiančių turiningą bendrystę margame, daugiasluoksniame Vakarų Lietuvos gamtos ir kultūros istorijos
Krantas, kurio laiveliai išsilenkdavo

"Albatroso" nominacijos dalinsis 10 pretendentų

Šiemet gegužės 17 dieną Smiltynėje, prie "Albatroso" paminklo pirmą kartą bus teikiami jūrinės kultūros apdovanojimai - "Albatroso" statulėlės.

Naras tarp žuvų traukia lankytojus

Norvegijoje, kur yra keli jūrų muziejai, specializuotos jūrinės literatūros bibliotekos, senovinių laivų prieplaukos, Atlanto vandenyno žuvų akvariumais sunku nustebinti.
Naras tarp žuvų traukia lankytojus

Povandeniniai laivai - muziejų eksponatai

Ukrainoje, šalia Sevastopolio, planuojama įrengti muziejų povandeniniame laive. Tai būtų neįprastas povandeninis laivas, o 1905 metais pastatytas ir dar Rusijos carinei armijai tarnavęs laivas „Skat“.
Povandeniniai laivai - muziejų eksponatai

Kultūros objektai – prie vandens

Daugelis Europos, o taip pat ir pasaulio uostamiesčiu, kultūrinius objektus, kaip operos ir baleto ar muzikinius teatrus turi prie vandens. 
Kultūros objektai – prie vandens

Vandens gyvūnai miestų herbuose

Gilias tradicijas turi miestų ir giminių herbai. Ši vaizduojamojo meno šaka per amžius suformavo savitą simbolių kalbą. Čia išraiškos priemonių nėra daug, tad tekdavo taupiai, keliais ženklais ir spalvomis nusakyti
Vandens gyvūnai miestų herbuose

Jauniausias muziejus prilygsta seniausiems

Jūrų muziejaus atidarymas visuomet daro įspūdį, nes tai yra retas reiškinys. Seniausi pasaulio jūrų muziejai jau skaičiuoja šimtmečius.
Jauniausias muziejus prilygsta seniausiems

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.