Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų krantinę

Į Klaipėdos Jūros šventę sugrįžta Kazimieros Prunckienės laikai – taip žvejai kalbėjo apie Žemės ūkio ministerijos iniciatyva atidarytą šventinę žvejų krantinę.

Žvejų krantinė sulaukė lankytojų
Žvejų krantinė sulaukė lankytojų @ Vidmanto Matučio nuotr.

Jūros šventės skonis ir kvapas

 

Žvejų pakrantė Šiaurės rage pirmasis toks reiškinys. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė iš tiesų parodė sąryšį su žvejais. Ji kartu su Klaipėdos merų Vytautu Grubliausku ir viceministre Lina Kujelyte atidarė žvejų krantinę. Klaipėdiečiai pakviesti skanauti lietuviškų žuvies produktų. Žvejų pakrantėje iš tiesų būta nemažai žuvies. Tradiciją ateityje dar reikės tobulinti, kad joje būtų tik žemės ūkio produkcija.

„Smagu pradėti šventę žvejų krantinėje. Nuo senų senovės žmonės galėjo išgyventi išeidami į jūrą žvejoti. Dalis žmonių savo gyvenimą susiejo su jūra maitintoja. Tikiuosi, kad Lietuvos žvejybos tradicijos išliks per amžius. Tiems, kurie žvejoja turime nulenkti galvas už sunkų darbą. Taip pat lenkiame galvas žmonėms, kurie perka žvejų laimikius...“ – kalbėjo žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė. 

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pastebėjo, kad šių metų Jūros šventė turi savo spalvą – baltą, nes tai baltų burių fiesta. Tikrasis Jūros šventės skonis ir kvapas bus kaip tik Žvejų krantinėje.

„Kaip neįsivaizduoju Klaipėdos miesto be uosto, taip neįsivaizduoju ir Jūros šventės be žuvies. Smagu, kad graži Žemės ūkio ministerijos iniciatyva Jūros šventėje turėti savo krantinę sugrįžo į Klaipėdą. Žemės ūkio ministerija tapo aktyviausia Jūros šventės idėjų palaikytoja. Linkiu, kad tradicija nebeužgestų ir kiekviena Jūros šventė turėtų žuvų skonį. Linkiu kad gausėtų žuvies valgytojų gretos ir jie spaustų žvejus sugauti ir parplukdyti į Klaipėdą kuo daugiau žuvų“, - kalbėjo V.Grubliauskas.

 

Padėkos žvejams, tradicijų puoselėtojams 

 

Ministrė V.Baltraitienė taip pat dalino garbės raštus porai dešimčių geriausių žvejybos įmonių atstovų.

Jie įteikti žurnalistei Daliai Bikauskaitei už objektyvius straipsnius žuvininkystės temomis. Garbės raštas skirtas ir Aplinkos ministerijos konsultantui Valerijonui Bernotui. Jis būdamas Klaipėdos miesto tarybos narys prisidėjo, kad Klaipėdoje stovi žuvų pardavimo paviljonai.

Žvejybos srityje yra daugybė puikiai dirbančių įmonių ir atskirų žvejų.

Už indėlį puoselėjant žuvininkystės verslą ŽŪM garbės raštai įteikti bendrovės „Spika“ direktoriui Gintarui Gyliui, „Atlantic fishing“ atstovui Bernardui Krištanavičiui, žvejybos įmonių savininkams Edmundui Narbutui, Viliui Razmai, Antanui Valiukui. Taip pat apdovanoti žvejybos įmonių atstovai -  bendrovės „Sekutis“ direktorius Algimantas Rudys, „Prekybos namų „Aistra“ direktorius Sergejus Snigeriovas, bendrovės „Baltijos šprotai“ laivo jūreiviui Antanui Zoniui, bendrovės „Banginis“ laivo „Tovė“ vyr. mechanikui Bronislovui Perminui.

Dalis garbės raštų įteikta už žuvininkystės tradicijų puoselėjimą: Stanislovui Papieviui -  už senovini ų žuvies rūkymų būdų ir metodų išsaugojimą; Alfonsui Kauneckui už pamario žvejų tradicijų bei kulinarinio paveldo puoselėjimą; Mindaugui Kulakauskui - už žvejo šeimos tradicijų išsaugojimą ir puoselėjimą, Vaidučiui Juozui Marcinkėnui – buvusiam Klaipėdos žuvų aukciono vadovui -  už indėlį į žuvininkystės verslą; Mindaugui Rimeikiui – už prekybos žuvų produktais sistemos sukūrimą, jūrų kapitonui Sigitui Šileriui - už ilgametį žuvų verslo plėtojimą. Pažymėta ir Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupės pirmininko pareigas einančio Viktoro Šuksterio veikla. Mirus šios grupės pirmininkui Petrui Cirtautui jis perėmė jo pareigas ir padėjo žvejams užbaigti daug projektų. Oficialiai garbės raštas įteiktas -  už geranorišką pagalbą žvejams prisitaikant prie ekonominių rinkos dėsnių.

„Klaipėdoje yra daug gerų žvejų, kurių indėlis į žuvininkystės verslą, šalies ekonomikos skatinimą yra didžiulis. Visų jų iš karto negaliu apdovanoti, todėl norėčiau visiems žvejams padėkoti už sunkų jų darbą“, - kalbėjo V.Baltraitienė išdalinusi apdovanojimus. 

 

„AuGink savo kraštą ir žuvį“

 

Renginio kulminacija tapo pagal projektą „AuGink savo kraštą“ tarp Žemės ūkio ministerijos ir priekrantės asociacijos pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas. Juos pasirašė V.Baltraitienė ir Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos atstovas Taurūnas Araškevičius.

„Lietuviams jau nuo seno jūra buvo labai artima. Tiek praėjusiame amžiuje, tiek ir šiandien Jūros šventė kviečia mus būti kartu ir didžiuotis, kad esame jūrinė valstybė. Baltijos jūra – mūsų kelias į pasaulį, o pasaulio – į Lietuvą. Tikimės, kad Žvejų krantinė Klaipėdoje taps gražia tradicija, o žvejai prisijungs prie Lietuvos augintojus vienijančio projekto – „AuGink savo kraštą“, – sakė žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė. 

Lietuvos kraštas turint galvoje žuvininkystę auga daugeliu atveju dėka Klaipėdos, jos žvejų.

Todėl pasirašant projekto – „AuGink savo kraštą“ memorandumą pridėtas žodis „AuGink savo kraštą ir žuvį“.

Ministrei ir gausiems svečiams iš Žemės ūkio ministerijos tarnybų buvo pademonstruota, kaip dorojamas ir kepamas lynas. Jis 2015 metais išrinktas nacionaline Lietuvos žuvimi. Antanas Kontautas pristatė šią žuvį ir vaišino svečius keptais lynais.

Fotoreportažas
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4138.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4139.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4140.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4141.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4142.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4143.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4144.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4145.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4146.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4147.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4148.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4149.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4150.jpg
 • Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų pakrantę-Foto-nr-4137_4151.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Žemės ūkio ministerija Jūros šventei dovanojo... Žvejų krantinę"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.