Lietuvos marinistikos žurnalistų klubasLietuvos marinistikos žurnalistų klubas
Lenkiu žilą galvą prieš savo kartos jūrininkus. Buvome romantikai, sužavėti jūros bangų, jos šėlsmo. Vardan jos paaukojome jaunystę, sveikatą, netgi meilę. Ir to bendravimo su jūra nesigailime - Rimantas Ragaišis, laivo bocmanas.
Albatroso paminklas Klaipėdoje - išplaukusiems ir negrįžusiems

Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė

Birželio 27-28 d. po daugiau kaip dvidešimties metų Klaipėdoje vėl bus švenčiama Tarptautinė žvejo diena. Šį savaitgalį šventę organizuojantys žvejai žada gausų žuvų asortimentą ir mažesnes kainas.

Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė
Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė @ Vidmanto Matučio nuotr.

Gaivins tradicijas

 

Šventė Klaipėdoje bus rengiama dešiniajame Danės krante nuo Pilies tilto link Šiaurinio rago, šviežios žuvies turgelio teritorijoje su informacine kultūrine programa.

 Lietuvoje ši diena iki šiol buvo minima epizodiškai. Būdavo labiau akcentuojama žvejybos išteklių apsauga, mėgėjiška žūklė. Pajūrio gyventojams labai svarbi ir verslinė žvejyba tiek Baltijos jūroje, tiek priekrantėje.

„Danės upės dešiniajame krante šalia prekybos šviežia žuvimi kioskelių nuolat norime prisiminti Klaipėdos miesto jūrinei ir žuvininkystės kultūrai svarbius akcentus. Čia gali atsirasti stintų, menkių, plekšnių, žvejų palydų į jūrą ir kitokios šventės su žvejybos produktų mugėmis, šviežia žuvimi, informaciniais ir kultūriniais intarpais, jūrinėmis ir žvejiškomis dainomis, šokiais“, - teigė naujai išrinktas Klaipėdos miesto Jūrinių ir vidaus vandenų komisijos pirmininkas Algirdas Grublys.

Žvejų šventėje bus akcentuojama žuvų prekybos, jų ruošimo, valgymo tradicijos. Žvejui svarbi ir jūrinė, žuvininkystės kultūra, tradicijų išsaugojimas. Bus prisiminta tai, ką per amžius vertingo žvejyboje, žuvų ruošime sukūrė mūsų protėviai.

 

Žadama žuvienė

 

Savaitgalį Klaipėdoje vyksianti Žvejo šventė bus švenčiame daugelyje Europos šalių. Minėti Tarptautinę žvejų dieną nutarta 1984 m. Romoje.

 „Minėti tarptautinę žvejų šventė buvo priimta birželio 27 diena, nes artėja Petrinės – birželio 29 d., o Šv. Petras yra žvejų globėjas. Tai krikščioniškas pasaulis, krikščioniška Europa ir nusprendė, kad birželio 27 d. būtų Tarptautinė žvejo diena“, – aiškino Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos pirmininkas Mindaugas Rimeikis.

Atgavus nepriklausomybę, žvejų šventė paskendo Jūros šventės renginiuose, tačiau šiemet nutarta Žvejų dieną vėl minėti atskirai. Nuo ankstyvo šeštadienio ryto į žuvies mugę svečiai kviečiami į dešinįjį Danės upės krantą, šalia šviežios žuvies turgelio. Organizatoriai žada tikrą žuvų rojų  – šviežios menkės tiesiai iš jūros grįžusio žvejybos laivo, rūkytų bei kitų žuvų. Žadama žuvienė.

 

Žada žuvų gausą

 

„Kokia šiuo metu žuvis gaudoma, tokią ir turėsime. Tai bus žiobrys, starkis, menkė, Baltijos plekšnė“, – vardija žvejybos įmonės savininkas Marius Narbutas.

Žvejai sako, kad tą dieną žuvis bus pigesnė, tačiau kiek – neatskleidžia. Verslininkų teigimu, kai kurios žuvų rūšys yra pabrangusios, kitos – atpigo. Pernai kilogramas Baltijos menkės kainavo pusketvirto euro, šiemet jos galima nusipirkti už mažiau nei tris eurus. Nors patys žvejai už ką tik iš jūros pargabentą žuvį iš supirkėjų gauna 15 proc. mažiau nei pernai.

„Nes nebelieka didelių perdirbėjų. Jie nebesugeba išsilaikyti ir nebeperka produkcijos iš mūsų. Tai yra Baltijos menkės, kuri yra pagrindinė verslinė žuvis, iš kurios ir gyvename“, – teigia M. Narbutas.

Todėl apie 90 proc. Baltijos jūroje sugautos menkės iškeliauja į Lenkiją, o iš jos eksportuojama į Prancūziją, Britaniją, kitas Europos šalis.


 

ŽVEJŲ  MUGĖ, SKIRTA TARTAUTINEI  ŽVEJO  DIENAI PAMINĖTI 

 

Mugė vyks Klaipėdoje ,dešinio Danės upės kranto Šiauriniame rage įrengto  šviežios žuvies turgelio teritorijoje. Mugės organizatoriai : Priekrantės verslinės ir reakreacinės žuvininkystės asociacija. Prekyba mugėje ir renginiai vyks  dvi dienas nuo 10.00val.  iki 22.00 val.

 

 

BIRŽELIO 27 DIENA

 

10.30 val.                   Mugės atidarymas ir Tarptautinės Žvejo dienos minėjimo šventė.

                                          

10.40 -11.30 val.       Klaipėdos senjorų kolektyvų  „KRANTŲ GĖLĖ“,  „SAVI“  koncertas.

 

12.00 – 12.40 val.      Pokalbis-pristatymas ,, NACIONALINĖ LIETUVOS  ŽUVIS – LYNAS“     

                                            Pažintinį pokalbį veda ir  patiekalus pristato Lietuvos  Mėgėjų žūklės

                                            tarybos pirmininkas, Nacionalinės žuvies rinkimo komisijos narys

                                            A.Kontautas.

13.00 val.                   Mėgėjiškos žūklės įrangos parodėlė.

 

14.00 - 15.30 val.     Ypatingosios žuvienės virimas  ir ragavimas.

                                            Žuvienę verda Baltijos jūros priekrantės  žvejų  įndvidualių įmonių

                                             žvejai .

 

17.00-17.40 val.      Pokalbis-pristatymas ,,ŽVEJO KASDIENYBĖ-JŪRINĖS KULTŪROS

                                 DALIS“.

                                            Dalyvauja Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo,,MARINUS“ nariai.  

 

18.00-18.40 val.      Pokalbis-pristatymas ,,  ŽUVIES  RŪKYMO  TRADICIJOS“.

                                            Pažintinį-praktinį seminarą veda  UAB „Edmorodenas“ meistrai.

 

19.00 -20.00 val.    Klaipėdos senjorų  kolektyvų  „ŠEIMYNOS KAPELA“,  „JŪRAINĖ“

                                koncertas.

 

20.00-22.00 val      Nuotaikinga miestiečių vakaronė . Skambės melodijos skirtos jūrai,

                               miestui, žvejams.

 

BIRŽELIO  28  DIENA

 

10.00 – 22.00 val.    Prekyba žuvimi ir žuvies produktais mugės teritorijoje ir iš laivų. 

 

 

Pagrindinis renginio organizatorius:

Priekrantės verslinės ir reakreacinės žuvininkystės asociacija. Atsakingas asmuo: asociacijos pirmininkas Mindaugas Rimeikis t. +37069918196

Renginio partneriai:

Klaipėdos miesto savivaldybė,

Klaipėdos laivų remonto įmonė,

Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“

Klaipėdos regioninė žuvininkystės vietinės veiklos grupė

 

Fotoreportažas
  • Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė-Foto-nr-3993_3994.jpg
  • Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė-Foto-nr-3993_3995.jpg
  • Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė-Foto-nr-3993_3996.jpg
 
0
 
0

Pateikite papildomą informaciją susijusią su straipsniu "Žvejo dieną Danės krantinėje šurmuliuos mugė"

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.

"Albatrosas.lt" gali tapti kiekvieno jūros ošimui neabejingo žmogaus svetaine. Kartu su jos leidėjais kurk jūrines naujienas. Siųsk pranešimus, straipsnius, nuotraukas, vaizdo įrašus, filmus, knygų PDF. Jūsų informaciją analizuosime, skelbsime "Albatrosas.lt" svetainėje.

Prisegti failai:


* - privalomi laukai

Užpildę ir išsiuntę šią formą, suteikiate teisę "Albatrosas.lt" svetainėje be autorinių honorarų publikuoti ar kitokiais būdais ir pagal savo poreikius panaudoti gautą medžiagą. "Albatrosas.lt" pasilieka sau teisę redaguoti jūsų atsiųstą informaciją, išskyrus knygas, negarantuoja, kad visos nuotraukos, tekstai, vaizdo įrašai, filmai, knygos bus publikuoti.